Uniswap’ın Yeni Token’ına İlgi Büyük: Listeleme Haberi Hızlı Geldi!

0
309

ABD kripto borsası Coinbase, bugün erken saatlerde yapılan bir duyuruyla merkezi olmayan borsa Uniswap’in yerel token’ı olan UNI’yi listelediğini söyledi. Kısa süre sonra bu haber, UNI’nin %22 artışla 4 dolara yükselmesine neden oldu.

Çoğu proje bir Coinbase listemesi için aylarca, hatta yıllarca bekler, ancak DeFi protokolü Uniswap, piyasaya sürüldükten birkaç saat sonra borsanın Pro ticaret platformuna yeni UNI token’ını ekledi. Coinbase Perşembe sabahı UNI mevduatlarını hemen kabul etmeye başlayacağını duyurdu, yeterli likidite olur olmaz alım satım başlayacak.

Coinbase’de şu anda yalnızca gelen transferler kabul edilmekte. Tek taraflı bir piyasayı veya büyük UNI sahiplerinin piyasayı manipüle etmesini önlemek için yeterli “likidite koşulları” karşılandıktan sonra işlemin günün ilerleyen saatlerinde başlaması bekleniyor.

UNI, New York dışındaki Coinbase’in kapsadığı tüm ülkelerde ABD doları karşısında takas edilebilir olacak. Coinbase, UNI’nin perakende odaklı platformunda kullanıma sunulup sunulmayacağını henüz söylemedi.

Coinbase, kullanıcılara daha geniş bir kripto para yelpazesi sunmak için son haftalarda yearn.finance, Loopring ve diğerleri gibi birkaç DeFi token listeledi. Bu eğilim devam edecek gibi görünüyor. Son olarak Coinbase Pro yanında Binance ve FTX, UNI’yi lansmanından bu yana beş saat içinde listeledi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın