Uniswap’ın Yeni Token’ına İlgi Büyük: Listeleme Haberi Hızlı Geldi!

ABD kripto borsası Coinbase, bugün erken saatlerde yapılan bir duyuruyla merkezi olmayan borsa Uniswap’in yerel token’ı olan UNI’yi listelediğini söyledi. Kısa süre sonra bu haber, UNI’nin %22 artışla 4 dolara yükselmesine neden oldu.

Çoğu proje bir Coinbase listemesi için aylarca, hatta yıllarca bekler, ancak DeFi protokolü Uniswap, piyasaya sürüldükten birkaç saat sonra borsanın Pro ticaret platformuna yeni UNI token’ını ekledi. Coinbase Perşembe sabahı UNI mevduatlarını hemen kabul etmeye başlayacağını duyurdu, yeterli likidite olur olmaz alım satım başlayacak.

Coinbase’de şu anda yalnızca gelen transferler kabul edilmekte. Tek taraflı bir piyasayı veya büyük UNI sahiplerinin piyasayı manipüle etmesini önlemek için yeterli “likidite koşulları” karşılandıktan sonra işlemin günün ilerleyen saatlerinde başlaması bekleniyor.

UNI, New York dışındaki Coinbase’in kapsadığı tüm ülkelerde ABD doları karşısında takas edilebilir olacak. Coinbase, UNI’nin perakende odaklı platformunda kullanıma sunulup sunulmayacağını henüz söylemedi.

Coinbase, kullanıcılara daha geniş bir kripto para yelpazesi sunmak için son haftalarda yearn.finance, Loopring ve diğerleri gibi birkaç DeFi token listeledi. Bu eğilim devam edecek gibi görünüyor. Son olarak Coinbase Pro yanında Binance ve FTX, UNI’yi lansmanından bu yana beş saat içinde listeledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.