Uniswap İçin Günlük 1 Milyar Dolar Ticaret Hacmi Yakın!

0
281

Uniswap, Stablecoinler ve Ethereum arasında gerçekleşen işlemler sayesinde günlük ticaret hacminde 1 milyar dolar değerine ulaşabilir.

Başta gelen merkezi olmayan borsa ve DEX platformu Uniswap, Ocak ayı içerisinde günlük ortalama 1 milyar dolarlık işlem hacmine doğru yaklaşırken sektörünün de öncüsü olmaya devam ediyor.

Ocak ayının üçte ikilik kısmı geçti ve platform, DeFi işlemleri sırasında Eylül ayı içerisinde belirlenen 15,3 milyar dolarlık önceki aylık ticaret hacim rekorunu şimdiden geçti.

DEX bugün itibariyle 17 milyar doları değerini geçti ve Ocak ayı sonunda günlük ortalama 855 milyon dolarlık ticaret ile ilerliyor. Bu ilerleme ile aylık ticaret hacmini 25 milyar doları aşma yolunda.

Uniswap yatırımcıları, 2.400 çiftten fazla işlem görmekte olan 1.558 coin arasından seçim yapmakta zorlanıyor, fakat çoğunluk daha az riskli alım satımları tercih etmekte. Tether, USDC ve DAI gibi stablecoinler arasında ETH’ye karşı alım satım işlemleri, son 24 saatte işlem gören 1,1 milyar doların yaklaşık yüzde 45’ini oluşturdu.

Uniswap kurucusu Hayden Adams 15 Aralık’ta yapmış olduğu açıklamada, platformun tüm zamanların ticaret hacminde 50 milyar doları geçtiğini ve topluluğa ne zaman 1 trilyon dolara ulaşacağını hakkında soru sormuştu. Topluluktan yanıt verenlerin yüzde 50’si bunun 2021’de gerçekleşeceğini dile getirmişti.

DEX platformunun şu anda tüm zamanların ticaret hacminde yaklaşık olarak 70 milyar dolar seviyesinde ve yıl sonuna kadar 1 trilyon dolar değerine ulaşabilmesi için ger gün ortalama 2,7 milyar dolar olması gerekmekte.

Yeni Normal

Uniswap strateji lideri Matteo Leibowitz ticaret hacmi hakkında şunu dile getirdi:

“Günlük 1 milyar dolarlık hacim yeni normaldir.”

DEX’leri genel olarak incelediğimiz de son 30 gün içerisinde yaklaşık yüzde 112 artarak ciddi bir büyüme yörüngesinde. Son 30 günde işlem gören toplam hacim, her geçen gün yaklaşık 1.5 milyar dolar eklerek 43.3 milyar dolar seviyesine ulaştı.

SushiSwap, Ocak ayı içerisinden bugüne kadar 8.2 milyar dolarlık işlem hacmi ile bir sonraki en güçlü DEX oldu ve geçen yılın Aralık ayında belirlenen 3 milyar dolarlık bir önceki yüksek seviyesinin şimdiden ikiye katladı.

Kaynak: Cointelegraph

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın