Ülkelerin Kripto Paralara Bakış Açıları

Hükümetler için, kripto paralar bir kedi ve fare oyunu gibidir. Kimse ilk hamleleri yapmak istemez, ancak herkes endüstrinin öncüsü olmak ister. Bazı ülkeler çitlerden kurtuldu ve kripto para birimine ittifak sözü verdi. Bunun vatandaşların ekonomisi ve günlük hayatı üzerinde olumlu etkileri olabileceğine inanırken, diğerleri uyuyan devi dürtmek istemiyor.

Sorun, kripto para biriminin popülaritesinin artmasına yardımcı olacak düzenlemeler gerektirmesi. Bu şekilde bir çok insan ve işletme, Bitcoin cüzdanlarına ulaşacak ve devlet onayı, ekstra güvenlik ve daha fazla kripto vergilendirme yasaları olmadan kripto paralarının avantajlarını benimsemeye başlayacak.

Bunu akılda tutarak, hangi bölgeler kollarını kripto para birimlerine açıyor ve hangileri kapıyı kapatıyor? İşte sizin için Koinfinas farkıyla tüm dünyada Bitcoin düzenlemelerinin bir listesini hazırladık.

ABD

ABD, ülkede kripto para düzenlemelerine fazla karışmıyor ve eyaletlere, kendi düzenlemelerini empoze etmeleri için müsade etmiş gibi görünüyor. Ancak, New York, Vermont ve Nevada da dahil olmak üzere sadece bir avuç eyalet bu düzenlemelerde yer aldı. ABD, kripto düzenlemeleri üzerinde sert bir hareket yapmayan bir ülkenin en iyi örneğidir.

Avrupa

Avrupa’da işler kötü durumda değil. Kıta, kripto paralar için başarılı bir yer olma konusunda artan bir üne sahip. AB bir çeşit kripto düzenlemesi uyguluyor ve bu düzenleme kripto endüstrisinin potansiyel suç faaliyetlerinden kurtulmasına yardımcı olmak için direktifleri de içeriyor. Sonuç, İsviçre gibi ülkelerin endüstri için ısınma alanı haline gelmesi ve başarılı Blockchain girişimleri üretmesi. Ancak, Almanya gibi bazı ülkeler hâlâ çok dikkatli davranıyor

Asya

Asya ülkelerindeki hikaye ise önemli ölçüde farklı. Japonya kıtadaki kripto para düzenlemeleri konusunda önde gelen ülkelerden biri ve bazı Japon işçiler Bitcoin ile maaşlarını alıyorlar. Ancak, madalyonun diğer yüzünde Nepal, Bangladeş ve Kırgızistan var. Kripto paraları kullanan herkes ağır cezalarla karşılaşabilir.

Çin ise kripto para düzenlemesi açısından ilginç bir ülke. Düzenleme eksiklikleri ülkenin endüstride gelişmesini ve ayrıca blockchain teknolojilerini geliştirmesini sağladı. Ancak, çok fazla paranın sınırları terk ettiğinden endişe ettikten sonra Çin, sıkı düzenlemelerle kripto paraları kontrol altına almaya çalışıyor.

Afrika

Afrika’daki durum çok farklı duruşlara sahip ve Asya’ya benziyor. Örneğin Mauritius, düzenlemeleri ilk benimseyenlerden biriydi ve kendi başına bir kripto ülkesi haline geldi. Öte yandan, diğer birçok Afrika hükümeti ilerlemesini engelliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.