Mart 1, 2022

Ukrayna Artık Bu Altcoin’le Olan Bağışları da Kabul Edecek: Kurucusu 5 Milyon Bağışladı!

Halihazırda Bitcoin, Ethereum ve USDT’de bağışları kabul eden Ukrayna hükümeti, bu kripto para birimlerine ek olarak artık Polkadot (DOT) ile de bağışları kabul ettiğini açıkladı.

Ukrayna’daki savaş tüm acımasızlığıyla devam ederken, dünya çapındaki insanlar ve kuruluşlar, Ukrayna’nın direniş çabalarına ve ülkeyi Rusya’ya karşı savunan askeri güçlere bağış yapmanın yollarını aramaya başladılar. Birçok kişinin kripto para biriminde bağış yapmak istemesini takiben, resmi Ukrayna Twitter hesabı 27 Şubat’ta bağışçıların kripto para gönderebilecekleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) adreslerini yayınladı.

Bunu takiben, Ukrayna’nın tweet’ine yanıt olarak, Ethereum ve Polkadot’un kurucu ortağı Gavin Wood, Ukrayna’nın bir DOT adresi yayınlaması halinde 5 milyon dolar göndereceğini tweetledi. Bunun ardından devletin resmi Twitter hesabı bugün erken saatlerde şu açıklamayı yaptı:

“Ukrayna halkı, özgürlüğümüz için savaşırken küresel kripto topluluğu tarafından gelen destek ve bağışlar için minnettar. Artık Polkadot bağışlarını da kabul ediyoruz.”

DOT adresininin yayınlanması sonrası Gavin Wood 5.5 milyon dolar bağışladı

Wood’un tweet’e verdiği yanıt, Wood’un bağışını koşullandırdığı ve DOT gönderemezse bağış yapmayacağı şeklinde yorumlanabileceği için bazı eleştirilere neden oldu. Bununla birlikte, bazıları, DOT’tan ETH’ye geçiş vergiye tabi bir olay olabileceğinden, Wood’un talebinin vergi endişelerinden kaynaklanabileceğine de dikkat çekti.

Buna karşılık Wood, Ukrayna devletinin paylaştığı bu adrese 298.367 DOT’luk bir bağış yaptığını gösteren işlemi paylaştı. Bu cömert bağış, mevcut dolar/DOT kurunda 5.5 milyon dolar değerinde. Şimdiye kadar, Polkadot adresine Wood’un işlemi de dahil olmak üzere toplam 6 milyon dolarlık bağış yapıldı ve bu miktar artmaya devam ediyor.

Ukraynalı hayır kurumlarına, orduya ve devlet kurumlarına 37 milyon dolardan fazla kripto para bağışı yapıldığı bildiriliyor. Wood’un bağışı tek başına tüm kripto para bağışlarının yüzde 10’undan fazlasını oluşturuyor.

Kripto topluluğundaki etkili isimler arasında Ukrayna’ya yardımda bulunan sadece Wood değil. Ünlü kripto milyarderi Sam Bankman-Fried’ın platformu FTX, borsadaki her Ukraynalıya 25 dolar verirken, Chain.com CEO’su Deepak Thapliyal yaklaşık 230.000 dolardan fazla bir değeri olan 100 Ethererum’luk (ETH) bir yardımda bulundu.

Kaynak : Azcoinnews


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.