Uber’in Eski Yetkilisi Ripple Ekibine Katıldı!

Ripple, Güneydoğu Asya’daki operasyonlarını genişletmek için Goldman Sachs ve Uber teknoloji uzmanı Brooks Entwistle’ı işe aldı.

Ripple, Perşembe günü yaptığı bir duyuruda, Entwistle’ı Singapur merkezli Güneydoğu Asya işletmesinin yeni genel müdürü olarak atandığını bildirdi. Entwistle Ripple’a katılmadan önce, finans ve teknoloji firmalarında otuz yıl boyunca görev aldı ve son olarak Uber’de baş işletme sorumlusu (uluslararası) olarak yer alıyordu. Bundan önce ise Goldman’da 20 yıldan fazla zaman geçirdi ve bankanın Güneydoğu Asya biriminin başkanı olarak görev yapıyordu. Entwistle, LinkedIn gönderisinde konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Asya’da yirmi yıldan fazla bir süredir yaşamak ve çalışmak için harcanan bu dinamik bölgede finansal hizmetleri ve teknoloji şirketlerini ölçeklendirmek, fintech ve kriptoya geçmek bariz bir seçimdi.”

Bilindiği üzere Ripple devi Asya’da da büyümeye devam ediyor. RippleNet, bankalar ve finans kurumları ile çeşitli ortaklıklarla Asya’da dikkat çeken bir şekilde büyüdü. Ripple’ın bölgedeki hakimiyeti, Ripple’ın küresel finans ağına BKK Forex’in eklenmesiyle güçlendirildi. Ripple’ın bölgedeki diğer önemli müşterileri arasında Siam Commercial Bank, iRemit ve DeeMoney yer alıyor.

Asya’daki büyüme, ABD’deki yasal sıkıntılar ışığında şirket için özellikle önemli hale geliyor. RippleNet genel müdürü Asheesh Birla söz konusu büyümeye dair, “Bölgedeki birçok fintech, ödeme hizmeti sağlayıcıları ve KOBİ’ler arasında RippleNet’in benimsenmesi, Güneydoğu Asya’yı hem müşteri talebi hem de işlem büyümesi açısından en büyük pazarımız haline getiriyor.” açıklamasını yaptı.

Kaynak : Coindesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.