Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’den Takipçilerine Bitcoin Cüzdanı Tanıtımı

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, takipçilerine Trezor marka bir kripto para cüzdanı aldığını açıkladı. Dorsey, cüzdanı alırken ödemesini kurucusu olduğu para gönderme ve alma uygulaması CashApp aracılığıyla Bitcoin ile yaptığını belirtmeden geçmedi.

CashApp, Dorsey’in kurucusu ve en büyük hissedarı olduğu ödeme sağlayıcısı Square’in bir yan kuruluşudur. Trezor ise dünyanın en büyük iki kripto para cüzdanından birini üreten Dorsey ile yakından uzaktan ilişkisi olmayan bir şirket.

Dorsey, neden Ledger değilde Trezor’u seçtiğini açık bir şekilde belirtmesede bu tercihinin sebebinin Trezor’un ana rakiplerinden biri olan Ledger’in açık kaynaklı olmaması olduğu konusunda kafalarda bu fikir canlandı. Ledger’in öncelerde yaptığı bir açıklamada şirketin gelecekte yazılımının büyük bir kısmı açık kaynak olacak.

Dorsey, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda her hafta 10 bin dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklamıştı. Twitter’ın kurucusu Bitcoin 10 yıl içinde internetin tek hakim parası olucağına ve doları gerisinde bırakacağını düşünmekte.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.