Twitter Kurucusu Kripto Tercihini Açıkladı: Her Ay Alıyorum!

Dolar maliyeti ortalaması (DCA) olarak adlandırılan ve etkili olduğu için önerilen Bitcoin yatırım tekniği yine gündemde. Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey yakın zamanda yaptığı paylaşımda bu tekniğe dikkat çekti. Dorsey, merkezi olmayan bir sosyal ağ olan Nostr’da @Utxo adlı kullanıcı tarafından sorulan bir soruya yanıt verirken, aylık Bitcoin alımları yaptığını doğruladı.

Bu yorum özellikle Bitcoin’in Lightning Network’ünü kullanarak ödeme yapılmasını sağlayan Nostr protokolünde 9,400’den fazla Satoshis, yaklaşık 0.000094 Bitcoin, aldı. Jack Dorsey, sosyal medya platformundaki yüksek sansürün ardından Nostr’u Twitter’a alternatif olarak başlattığını duyurmuştu.

jack dorsey

Jack Dorsey, Web3 protokolleri paketi aracılığıyla Bitcoin ağı geliştirmeye odaklanmak için Twitter’dan ayrılmıştı. Teknoloji milyarderi, yavaş ve pahalı işlemlerle tıkanan ödeme sektörünü dönüştürmek için Bitcoin yıldırım ağının gücüne inanıyor.

Bitcoin Fiyatı Fırlayacak mı?

BTC piyasası kurumsal yatırımcılardan ve küresel düzenleyicilerden destek almayı başardı. Dahası, piyasa değerine göre en büyük dijital varlıkların, kripto varlıkların geri kalanına benzer merkezi bir yönetim ekibi yok. Bu da onu diğer varlıklardan ayıran en önemli özelliklerinden birisi. SEC ve diğer ABD’li düzenleyiciler, BTC hariç tüm kripto varlıklarının kayıtsız menkul kıymetler olduğu görüşünde.

bitcoin fiyat tahmini

Bununla birlikte, birçok kripto para analisti, Bitcoin fiyatının bir sonraki yılın yarılanmasından sonrasına kadar fiyat keşif bölgesine parabolik olarak gitmeyeceği konusunda oybirliğiyle hemfikir. Bu arada, BTC volatilitesinin varlığı her iki yöne de itmesi bekleniyor ve çoğunlukla yatay konsolidasyon öngörülüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : CoinPedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.