Ana Sayfa Bitcoin Twitter CEO’su Jack Dorsey: Bitcoin İnternetin Yerel Para Birimi Olacak

Twitter CEO’su Jack Dorsey: Bitcoin İnternetin Yerel Para Birimi Olacak

0

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey’in Bitcoin’in geleceği konusunda son derece iyimser olması yeni bir şey değil çünkü Dorsey’in her zaman sadık bir Bitcoin destekçisi olduğu biliniyor.

Cuma günü erken saatlerde Dorsey, ödeme şirketi Square’in bir Bitcoin hardware wallet geliştirmeyi düşündüğünü söyledi. Ancak halihazırda piyasada bulunan hardware wallet’lerle “rekabet etmek” istemiyor, bunun yerine onu bir sonraki seviyeye taşımak ve “bunu çok yakın bir zamanda yapmak” istiyor. Günün ilerleyen saatlerinde, Bitcoin 2021 Konferansında konuşan Dorsey, en büyük kripto para birimine olan coşkusunu yineledi ve şunları söyledi:

“Hayatımda üzerinde çalışmak için daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum. Square veya Twitter’da çalışıyor olmasaydım, Bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum. Bitcoin, Square veya Twitter’dan daha fazla yardıma ihtiyaç duysaydı, onları Bitcoin için bırakırdım. Ancak her iki şirketin de bu konuda oynayacak bir rolü olduğuna inanıyorum.”

Ona göre Bitcoin, “kesinlikle her şeyi değiştiriyor” ve daha kapsayıcı yeni bir finansal altyapı oluşturma potansiyeline sahip.

Dünyadaki insanlar için bundan daha fazla olanak sağlayan bir şey olduğunu düşünmüyorum.”

Bitcoin İnternetin Yerel Para Birimi

Twitter’dan banlanan ve Dorsey’i “sansürün kralı” olarak adlandıran aşırı sağcı aktivist Laura Loomer gibi diğerleri onun sansüre dirençli Bitcoin’i tartışmak için ideal kişi olmadığına inanırken; Dorsey, birçok insanın katılmadığı Twitter politikalarını “evrimleştirdiklerini” söyledi.

Twitter’ın sosyal medya için merkezi olmayan bir standart oluşturmaya yönelik projesi olan Blue Sky girişimine işaret ederek:

Şu anki yaşam amacım, şirketlerimin kurumsallığını elimden geldiğince ortadan kaldırmak ve Twitter’da gördüğünüz kısıtlamalarının hiçbirine sahip olmayacak, Bitcoin’den ilham alan bir sosyal medya oluşturmak.”

Twitter kurucusu tamamen Bitcoin’e odaklanmış durumda ve hiçbir şekilde diğer kripto para birimleriyle ilgilenmiyor. Dorsey, bu yılki fiyat hareketi sırasında trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşan kripto varlığının, internetin yerel para birimi olacağını ve Square’in Bitcoin ile ilgilenmesinin tek nedeninin bu olduğunu söyledi.

Şirketleri, Bitcoin’i herkes için erişilebilir kılmak için her şeyi yapacak ve Dorsey “hayatının geri kalanını bu şekilde geçirmeyi” planlıyor.

Ek olarak, Dorsey için Ethereum ve Dogecoin gibi “diğer tüm” altcoinlerin, “hiç önemi yok”. Merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) gelince ise, bunların “saçmalık” ve sadece “yoldaki engeller” olduğunu düşünüyor ve ekliyor:

Bu yüzden başka bir ‘para birimi’ veya ‘coin’ ile ilgilenmiyoruz çünkü Bitcoin’i internet için yerel para birimi yapmaya çok odaklandık.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın