Ocak 26, 2022

Türklerin Yeni Favori Meme Coin’i Balinaların da İlgisini Çekti: 4.7 Trilyon Token Alındı! 

Baby Doge Coin (BABYDOGE), en büyük BSC cüzdanları arasında en çok işlem gören kripto para birimi haline geldi ve Türkiye’deki trend kripto para birimleri arasında lider bir konum elde etti.

WhaleStats’dan alınan verilere göre Baby Doge Coin (BabyDoge), Ethereum’u (ETH) yerinden ederek son 24 saat içinde bir süre için Binance Smart Chain balinaları arasında en çok işlem gören ve en çok satın alınan token haline geldi.

Yine balina izleme platformundan alınan veriler, BSC Balinalarının 24 saat içinde tahmini 21022 dolar değerinde ortalama 4.732.712.113.781 (4.7 Trilyon) Baby Doge Coin satın aldığını gösteriyor.

Whalestats, Binance Smart Chain’in balinalarının, Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin’den (DOGE) sonra sıradaki astronomik kazanç gösterme potansiyeline sahip köpek temalı yeni token olan “BabyDoge”u keşfettiğini gösteriyor.

Ayrıca CoinGecko istatistiklerine göre Baby Doge Coin, Dogecoin veya Shiba inu gibi meme coin’lerin yükselişini kaçıran yatırımcıların da etkisiyle son zamanlarda Türkiye’de trend oldu.

Kaynak: CoinGecko

Peki BabyDoge nedir? Haziran 2021’de piyasaya sürülen Baby Doge Coin, çevrim içi Dogecoin topluluğu tarafından oluşturulan bir kripto varlığıdır. Web sitesine göre, “Baby Doge; yeni, gelişmiş işlem hızlarını ve sevimliliğini göstererek babası olan Dogecoin’i etkilemeye çalışıyor.”

Topluluğun yeni favori meme coin’i 16 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 0,000000006345 dolar ile rekorunu kırdı. Ancak piyasadaki trende yenik düşen kripto para birimi rallisini devam ettiremedi ve kazançlarının bir kısmını kaybetti.

CoinGecko verileri, küresel kripto pazarındaki son yaygın panik satışına rağmen token fiyatının lansmanından bu yana yüzde 4200’den fazla arttığını ve şu anda da gün içinde yaklaşık yüzde 12 artarak 0,0000000044 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor.

Shiba Inu (SHIB) gibi BabyDoge Topluluğu da oldukça güçlü ve günden güne büyüyor. Raporlara göre, Telegram grubu Ocak ayında dolup taştı ve yeni hayranlar için yeni bir grubun oluşturulması gerekti.

BabyDoge’un resmi Twitter hesabı da 866 bin takipçiyi geçerek rakiplerine biraz olsun yaklaştı. Hatta Baby Doge Coin artık holder sayısında da Shiba Inu’yu (SHIB) geçmiş durumda. Shiba Inu (SHIB) 1.157.287’lik (1.15) bir holder sayısına sahipken BabyDoge’un mevcut holder sayısı ise 1.336.108’de (1,3 milyon) bulunuyor.

Kaynak: twitter.com

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.