Türk Yatırımcının Gözdesi Bitcoin

0

Bitcoin’de ki artış dolar bazında %150′ ye ulaştı ama ülkemizde doların ve Bitcoin’in beraber artışı ile Bitcoin’in TL bazında artışı %187’lere ulaşmıştır. Bu rakamlar 17 Aralıktan beri geçerli. Bitcoin 3000 dolar seviyelerine düştükten sonra bugün 9000 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Bitcoin’de ki bu artış özellikle TL ile bitcoin alan yatırımcıya yüksek miktarda kazanç getirdi. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri sayesinde Türk yatırımcı aynı, kalıplaşmış yatırım araçlarından farklı bir opsiyon elde etti. Bu opsiyonu değerlendiren yatırımcılar için bu yatırımlarından büyük kazançlar elde ettiler hemde kısa vadede. Bu artışlar,  popüler kripto para uzmanlarının uzun vadede verdiği astronomik rakamları da destekliyor gibi.

Bildiğiniz üzere bazı uzmanlar 2020’li yılların ortasında bir milyon dolar değerinde olacağını söylüyor Bitcoin’in. Biz konumuza dönecek olursak TL yatırımcısı bu süreçte neler yaşadı gelin uzmanından dinleyelim. Bitci.com genel müdürü Onur Altan Tan verdiği bir röportajda şunları söyledi.

Hem dolarda hem de bitcoin fiyatlarında aynı anda gerçekleşen bu yükseliş, özellikle borsa, faiz, döviz ve altın dörtgenine sıkışmış yatırımcının radarına bitcoini de almasına neden oldu.

Fakat alım-satım zamanlaması açısından hızın hayati hale geldiği bu hızlı yükseliş döneminde dolar bazında gerçekleştirilen bitcoin yatırımlarının aynı anda TL’ye çevrilmesi, bu süre içerisinde fiyatlarda hızlı değişim riski nedeniyle yatırımcıların bitcoine doğrudan TL bazında yatırım yapma ihtiyacı da iştahı da artmış durumda.

Biz de yatırımcıda ki bu ihtiyacı ve iştahı görerek Bitci.com platformunda TL bazında bitcoin alım-satımını başlattık. Başlatmamızın ardından gelen yoğun talep de ne kadar doğru bir karar verdiğimizi aslında net bir şekilde gösterdi”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın