Türk Lirası Destekli Kripto Para: BiLira

0

Türk Lirası baz alınarak kullanılacak olan BiLira stabil koin olarak hizmet verecek

 

Türk Lirasıile desteklenen stabil bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkan BiLira, daha önce Geld adında Venmo benzeri P2P payments uygulaması yapan Sinan Koç, Duke üniversitesinde okuyan Vidal Arditi ve geçtiğimiz dönemlerde Coinbase’de çalışan Murat Fırat tarafından geçtiğimiz Nisan ayında geliştirildi. BiLira, dijital ortamda dijital para veya varlık olarak kabul edilen değerlerin alınıp satılması için stabil bir para birimi olarak kullanılıyor.

Öncelikle stablecoin, ya da Türkçe ismiyle sabit koin’in ne olduğunu kısaca açıklayalım. İtibari para, altın veya petrol gibi gerçek dünya varlıklarına fiyatı sabitlenmiş kripto paralara stablecoin deniyor. Haliyle bu kripto paralar, Bitcoin gibi dijital varlıklara kıyasla çok daha düz bir çizgide ilerliyor ve spekülasyonlara karşı kapalı oluyor.

Kullanıcıların BiLira alabilmesi için öncelikle gerekli kimlik doğrulama sürecini tamamlaması gerekiyor. İkinci aşamada ilgili banka hesabına Türk Lirası transferinin yapılmasının ardından BiLira, dijital parayı yaratarak alıcının Ethereum cüzdanına gönderiyor.

BiLira’ların nakde çevrilmesi işlemi ise şu aşamalardan oluşuyor: Kullanıcı, varlığı BiLira cüzdanına gönderiyor, BiLira varlığı yok edip toplam arzı azaltıyor ve bankaya bildirim gönderilerek fonlar kullanıcıya transfer ediliyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın