Türk Kripto Para Yatırımcısı Düğün İçin 8 Bin Adet Bitcoin Bozdurmuş

0
622

Türkiye’de kripto para topluluğu tarafından yakından tanınan ünlü isim Yavuz Selim Yıldız, Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, 2010 yılında evlilik için tam 8 bin adet Bitcoin bozdurduğunu açıkladı.

Yavuz Selim Yıldız, atmış olduğu tweete şunları dile getirdi:

“Evlilik için 8 bin BTC bozdurdum. O zaman için 10 bin dolar ediyordu. Kısacası düğün, bana 80 milyon dolara patladı.”

Yıldız’ın bu paylaşımı, çok kısa bir sürede büyük bir ilgi gördü. Şu anki piyasa şartlarında yaklaşık değeri 80 milyon dolar olan BTC’yi bozduran Türk yatırımcı, bu yapmış olduğu düğün belki ile tarihin en pahalı düğünlerinden birini yapmış oldu.

Yıldız, daha sonra attığı tweette, Bitcoin’e ilk olarak 2010 yılında yatırım yaparak başladığını da dile getirdi. Yıldız, aynı zamanda o dönem elindeki bütün BTC’leri evlilik için elden çıkardığını da açıklamalarında ekledi.

Başarılı yatırımcı Yılıdz, o dönemde 10 bin dolar toplam para ile elden çıkardığı Bitcoin’leri almak için 4500 dolarlık bit yatırım yaptığını dile getirdi.

Kripto para sektörünün en ünlü hikayelerinden biriside, zamanında 10 bin Bitcoin ile iki adet pizza satın alınmasıdır. Hatta şu anda ‘Bitcoin Pizza Günü’ diye adlandırılan bir gün bulunmakta.

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın