Tüm Gözler Ethereum’un Üzerinde, Ethereum 585 Doları Kırdı!

Ethereum, ABD doları karşısında 565 dolar ve 575 dolar rakamlarının üzerinde hızlı bir şekilde artış gösteriyor. ETH fiyatı, 585 doları geçti. Boğalar ise yakın zamanda 600 dolarlık direnci gözüne kestirmiş gibi gözüküyor.

Ethereum, 560 dolarlık destek seviyesinin üstünde pozitif bir alanda işlem görmeye devam ediyor. Fiyat 580 dolarlık direnci temizledi. Aynı zamanda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bir konuma oturdu. Saatlik ETH/USD grafiğinde ise 543 dolar civarında direnç ile ilişkili bir azalma eğilimi doğrusunun üzerinde kırılma gerçekleşti. Parite, yakın vadede ise kararlı ve dengeli bir biçimde 595 dolar ve 600 dolar seviyelerine doğru yükseliş gösterebilir.

Ethereum’da Fiyat Artışı Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Haftalık analiz sonucunda Ethereum’da 550 doların altında kısa süreli bir düzeltme şansından bahsedilmişti. ETH’de ise bu düzeltme yaşandı fakat düşüşler 520 ve 530 doların yakınında iyi teklifler vermeyi bırakmadı.

Fiyat yeni bir artış düzeni sağladı. Sonrasında ise 540 dolarlık direnç seviyesi sınırın üzerine çıktı. Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde ise 542 dolara yakın bir dirençle ilişki düşüş trendi doğrultusunun üzerinde bir kırılma daha gerçekleşti. Ethereum fiyatı ise 560 dolarlık direnç seviyesini dahi aştı. Sonunda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da üstüne çıktı.

ETH’de fiyat CoinMarketCap araştırmalarına göre; son 24 saat içerisinde %7 oranında yükseliş gösterdi ve 580 dolar direncini kırdı. Yeni bir ayın en yüksek seviyesi olan 586 dolar civarını elde etti. Fiyat ise pozitif bir alanda güzel bir şekilde işlem görmeye devam ediyor. İlk destek 578 dolar seviyesine oldukça yakın gözüküyor. ETH ise bu yazının yazıldığı zamanlarda 589 dolar seviyesinde işlem görmeye başlamıştı.

Bir sonraki büyük destek, 570 dolar seviyesinde gerçekleşti. Artan yönde ilerleme ise 590 dolar seviyesi kısa vadeli bir direnç oluşturdu. 585 doların üzerinde kesin bir kırılma, ilerleyen zamanlarda 600 dolarlık bariyere doğru bir adım için alt yapı hazırlayabilir. Başka bir kazanç ise ETH’yi 625 dolar seviyesine yükseltebilir.

Bir diğer yandan lider Altcoin’in bu muazzam yükselişin sonrasında, Twitter’da bir kullanıcı ETH’nin 9 Mart’tan bu zaman kadar %533 oranında artış gerçekleştirdiğini ifade eden bir tweet attı.

Tüm Bu Artışlardan Sonra Ethereum’da Düşüş Bekleniyor mu?

Ethereum 585 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmez ise küçük bir değişim gerçekleşebilir. 578 doların altındaki iki büyük destek 570 dolar seviyesine yakın gözüküyor. Asıl destek ise şu anda 560 dolar seviyesinin yakınında oluşmaktadır. 560 dolarlık destek seviyesinin altında başarılı bir kapanış gerçekleşirse; ETH fiyatını 540 dolarlık desteğe ve aynı grafikte oluşan bağlantılı bir yükseliş trendi doğrultusuna götürebilir.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD: ETH/USD için MACD artık yükseliş bölgesinde ivme kazanmaya devam ediyor.
  • Saatlik RSI – ETH/USD için RSI 50 seviyesinin fazlaca üzerine çıktı.
  • Ana Destek Seviyesi: 585 dolar, 570 dolar
  • Ana Direnç Seviyesi: 595 dolar
  • Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.