Trump’ın Eski Danışmanı Gary Cohn Blokchain Startup’ına Katıldı

0

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski baş ekonomi danışmanı Gary Cohn, yeni bir blok zincirinin açılışına katıldı.

Finansal verileri paylaşmak için bir blokzinciri ağı geliştiren bir firma olan Spring Labs, Cuma günü yaptığı basın açıklamasında,
daha önce Goldman Sachs’ın başkan ve genel müdürü olan Cohn’un danışmanlarını da bir araya getirdiğini söyledi.

Şirketin CEO’su ve başkanı Adam Jiwan, Cohn’ın Spring Labs’a “küresel finansal piyasaların karmaşıklığını ve benzersiz bir ağı anlamada zengin bir deneyim” getirdiğini söyledi.

Cohn yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Blokzinciri teknolojisiyle birkaç yıldır ilgileniyorum ve Spring Labs, diğerleri arasında finansal hizmetler sektörü için derin etkiler yaratabilecek bir ağ geliştiriyor.”

ABD merkezli girişimin Bahar Protokolü, yayın kaynaklarının paylaşılmadan bilgi alışverişini sağlamasını sağlayan bir blokzinciri tabanlı ağdır.
Başlangıçta, ağın finansal kurumlar arasında kimlik, dolandırıcılık ve yüklenme bilgilerinin paylaşılmasına izin verilmesi planlanmaktadır.

Jiwan, “Bilgi ve verilerin küresel çapta bir dizi büyük endüstride nasıl paylaşıldığını değiştirmek amacıyla vizyonumuzu yürütmek için [Cohn] ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Goldman Sachs’taki 25 yıllık sayısının yanı sıra, Cohn en son ABD Ulusal Ekonomi Konseyi’nin yöneticisi olarak görev aldı ve ana forum ABD başkanları tarafından ekonomi politikası meseleleri için kullanılıyordu.

Başkan Trump’ın baş ekonomik danışmanı olarak, hükümetin yurtiçinde ve yurtdışında ekonomik politika gündemini denetledi ve vergi ve düzenleyici reform yoluyla ABD ekonomisini büyütme çabalarına önderlik etti.

Kaynak:Coindesk

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın