Trump’ın Eski Danışmanı Gary Cohn Blokchain Startup’ına Katıldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski baş ekonomi danışmanı Gary Cohn, yeni bir blok zincirinin açılışına katıldı.

Finansal verileri paylaşmak için bir blokzinciri ağı geliştiren bir firma olan Spring Labs, Cuma günü yaptığı basın açıklamasında,
daha önce Goldman Sachs’ın başkan ve genel müdürü olan Cohn’un danışmanlarını da bir araya getirdiğini söyledi.

Şirketin CEO’su ve başkanı Adam Jiwan, Cohn’ın Spring Labs’a “küresel finansal piyasaların karmaşıklığını ve benzersiz bir ağı anlamada zengin bir deneyim” getirdiğini söyledi.

Cohn yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Blokzinciri teknolojisiyle birkaç yıldır ilgileniyorum ve Spring Labs, diğerleri arasında finansal hizmetler sektörü için derin etkiler yaratabilecek bir ağ geliştiriyor.”

ABD merkezli girişimin Bahar Protokolü, yayın kaynaklarının paylaşılmadan bilgi alışverişini sağlamasını sağlayan bir blokzinciri tabanlı ağdır.
Başlangıçta, ağın finansal kurumlar arasında kimlik, dolandırıcılık ve yüklenme bilgilerinin paylaşılmasına izin verilmesi planlanmaktadır.

Jiwan, “Bilgi ve verilerin küresel çapta bir dizi büyük endüstride nasıl paylaşıldığını değiştirmek amacıyla vizyonumuzu yürütmek için [Cohn] ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Goldman Sachs’taki 25 yıllık sayısının yanı sıra, Cohn en son ABD Ulusal Ekonomi Konseyi’nin yöneticisi olarak görev aldı ve ana forum ABD başkanları tarafından ekonomi politikası meseleleri için kullanılıyordu.

Başkan Trump’ın baş ekonomik danışmanı olarak, hükümetin yurtiçinde ve yurtdışında ekonomik politika gündemini denetledi ve vergi ve düzenleyici reform yoluyla ABD ekonomisini büyütme çabalarına önderlik etti.

Kaynak:Coindesk

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.