Bitcoin Haberler

Trump Bitcoin’i Yasaklayacak mı?

single-image

TRUMP BİTCOİN’İ YASAKLAYABİLİR Mİ? UZMANLAR NE DİYOR?

Uzmanlar, Trump’ın Bitcoin’i yasaklama olasılığını tartışıyor. Libra ve diğer büyük kripto para birimleriyle ilgili endişeleri artırmak siyasi gündemi zorluyor. Libra ve büyük dijital para birimleri konusundaki endişelerin artması politik gündemi istenmese de etkiliyor.

Geçen haftaki bitcoin ve Facebook’un kendi kripto parası Libra’ya yapılan saldırının ardından uzmanlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın kripto para birimini yasaklama ihtimaline dair görüşlerini dile getirdi.

11 Temmuz’da, Başkan Donald Trump, dolar kazanırken, bitcoin ve dijital para birimlerine saldıran bir dizi tweet yayınlamıştı.

Başkan Trump’ın yorumları, dünya çapındaki siyasi düzenleyicilerin dijital para birimlerinin yükselişiyle başa çıkma politikalarını yürürlüğe koyması için mücadele ettiği dönemde gündemi belirledi.

Kripto topluluğunun üyeleri, ABD Başkanı’nın Bitcoin’e karşı olumsuz bir tavır almasının etkisini sorguladı. Bazı kripto uzmanları, politik etkinin kripto para kullanımında baskıya neden olabileceğinden endişe duyuyorlar.

Kripto Paranın Yasaklanma Senaryoları

Ekonomist ve pazar analisti Alex Kruger, Başkan Trump’ın Bitcoin’i yasaklama olasılığını inceleyen bir tweet yayınladı. Kruger’e göre, ABD hükümetinin Bitcoin’i teknolojik bir araç olarak yasaklaması neredeyse imkansız.

ABD hükümeti, perakende yatırımcıların borsa yoluyla kripto varlıklarına erişimini engelleyebilir ve bankaların fon transferine izin vermesini önleyebilir. Trump, Petro aleyhine vermiş olduğu karar gibi vatandaşların Bitcoin ile uğraşmalarını yasaklayan bir icra emri verebilir. Bu rota için bir emsal varken, Kruger emrin Kongre tarafından kolayca devrilebileceğini iddia ediyor.

Nihayetinde Kruger, Trump’ın veya Kongre’nin Bitcoin’i yasaklamak için harekete geçme ihtimalinin düşük olduğuna inanıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz