Trump Bitcoin’i Yasaklayacak mı?

TRUMP BİTCOİN’İ YASAKLAYABİLİR Mİ? UZMANLAR NE DİYOR?

Uzmanlar, Trump’ın Bitcoin’i yasaklama olasılığını tartışıyor. Libra ve diğer büyük kripto para birimleriyle ilgili endişeleri artırmak siyasi gündemi zorluyor. Libra ve büyük dijital para birimleri konusundaki endişelerin artması politik gündemi istenmese de etkiliyor.

Geçen haftaki bitcoin ve Facebook’un kendi kripto parası Libra’ya yapılan saldırının ardından uzmanlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın kripto para birimini yasaklama ihtimaline dair görüşlerini dile getirdi.

11 Temmuz’da, Başkan Donald Trump, dolar kazanırken, bitcoin ve dijital para birimlerine saldıran bir dizi tweet yayınlamıştı.

Başkan Trump’ın yorumları, dünya çapındaki siyasi düzenleyicilerin dijital para birimlerinin yükselişiyle başa çıkma politikalarını yürürlüğe koyması için mücadele ettiği dönemde gündemi belirledi.

Kripto topluluğunun üyeleri, ABD Başkanı’nın Bitcoin’e karşı olumsuz bir tavır almasının etkisini sorguladı. Bazı kripto uzmanları, politik etkinin kripto para kullanımında baskıya neden olabileceğinden endişe duyuyorlar.

Kripto Paranın Yasaklanma Senaryoları

Ekonomist ve pazar analisti Alex Kruger, Başkan Trump’ın Bitcoin’i yasaklama olasılığını inceleyen bir tweet yayınladı. Kruger’e göre, ABD hükümetinin Bitcoin’i teknolojik bir araç olarak yasaklaması neredeyse imkansız.

ABD hükümeti, perakende yatırımcıların borsa yoluyla kripto varlıklarına erişimini engelleyebilir ve bankaların fon transferine izin vermesini önleyebilir. Trump, Petro aleyhine vermiş olduğu karar gibi vatandaşların Bitcoin ile uğraşmalarını yasaklayan bir icra emri verebilir. Bu rota için bir emsal varken, Kruger emrin Kongre tarafından kolayca devrilebileceğini iddia ediyor.

Nihayetinde Kruger, Trump’ın veya Kongre’nin Bitcoin’i yasaklamak için harekete geçme ihtimalinin düşük olduğuna inanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.