TRON, Mayıs Ayının En Büyük Kazananlarından Oldu!

0
TRON, Mayıs Ayının En Büyük Kazananlarından Oldu!

TRON blok zinciri ve yerel token’ı TRX yaşanan son çöküş sırasında dahi önde gelen diğer kripto varlıklardan daha iyi performans göstermeyi başardı. TRON blok zincirinin stailbcoin’i USDD’nin gösterdiği iyi performans, ağda kilitlenmiş toplam değerde (TVL) önemli bir etki yarattı.

Yaşanan tüm bu gelişmeler ışığında TRX, son 30 gün içerisinde ortalama %30 değer kazandı ve piyasalarda yaşanan düşüşleri geride bıraktı. TRX’in toplam piyasa değeri ise şu an 7,67 milyar dolar civarında yer alıyor.

USDD, TRX’in Gidişatını Değiştirdi

Stabilcoin USDD, TerraUSD’nin yaşadığı büyük çöküş nedeniyle ortaya çıkan büyük bir boşluğu doldurarak önemli bir hamle yaptı. USDD’nin toplam arzı lansmanının ilk ayında 601 milyonu geçmeyi başardı. Piyasa değerindeki artış, kesinlikle TRON blok zincirinin en büyük kazanan olarak ön plana çıkmasında kilit rol oynadı. TRON’un TVL’si son 7 günde %13’ten fazla arttı. Bu arada, USDD’nin 24 işlem hacmi %37 artarak 85 milyon doların üzerine çıktı.

TRON’un TVL’si geçtiğimiz ay %45 gibi büyük bir artış gösterdi ve önemli bir eşiği aştı. Kilitli değer şu anda 5,94 milyar dolarda yer alıyor. Öte yandan, Ethereum (ETH) ve Binance Smart Chain (BNB) gibi büyük oyuncular ise büyük bir düşüş kaydetti. ETH’nin TVL’si aynı anda %37’den fazla düşerek 70,2 milyar dolara ulaştı.

TRON Ağındaki Kilitli Değer 6 Milyar Dolara Yaklaştı!

En büyük ikinci blok zincir olarak ön plana çıkan BNB’de kilitli toplam değeri ise %28 azaldı ve 8,8 milyar dolara geriledi. TRON ivmesini korumayı başarırsa önümüzdeki haftalarda BNB’yi kilitlenmiş değer açısından geçmeyi başarabilir.

USDD, yatırımcılarını büyük zarara uğratan TerraUSD çöküşünün başlamasından sadece birkaç gün önce piyasaya sürüldü. O zamandan beri stabilcoin boş alanı ele geçirmeyi başardı. Ancak token, Terra ile benzer algoritmalar taşımakta. Başlatma sırasında, TRON DAO Rezervi, yıllık %30’luk temel risksiz faiz oranı ayarından bahsetti. Bu taahhüt, UST’de %19,5’lik bir APY sunan Terra’daki Anchor Protokolü ile bile karşılaştırıldı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın