Tron Kurucusu Justin Sun, Düşüşten Sonra Bitcoin ve Ethereum Satın Aldığını Açıkladı!

Bitcoin, Mart 2020’den bu yana en kötü günlerinden birini yaşadı. Haftalık grafikte %50’lik bir düzeltme ile fiyat, en son Ocak 2021’de görülen seviyelere geri döndü. Yazım sırasında, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi günlük grafikte %9 ve aylık grafikte %30 kayıpla 37.537 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto endüstrisi, çoğunlukla Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın tweet’leriyle FUD ile sarsıldı. Bazı piyasa uzmanları, Tesla’nın Bitcoin kararını, bu hafta görülen kanlı fiyat hareketini tetikleyen gelişme olduğuna inanıyor.

Tabi bu düşüşü fırsata çevirmeye çalışanlar da oldu. Henüz tam olarak bir fırsat olup olmadığını söylemek için zor olsa da, milyarder girişimci Tron kurucusu Justin Sun, Bitcoin ve Ethereum satın aldığını açıkladı.

Sun 36.868 dolar fiyat ortalamasıyla 152 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bunun yanında 2.509 dolar fiyatla 54.153 adet Ethereum satın aldığını ekledi.

Ark Investment’ın CEO’su ve baş yatırım sorumlusu Cathie Wood da, piyasada devam eden türbülansın bir satın alma fırsatı olduğunu söyledi. Bir röportaj için “The Bloomberg Businessweek” de yer alırken, yönetici Bitcoin’in kripto ekosisteminin rezerv para birimi olduğunu belirterek önceki tahminini yineledi ve kripto paranın aslında 500.000 dolar’a ulaşabileceğini açıkladı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.