Tron’un Merkezine Polis Baskını

Tron’un Pekin’deki ofisine Çinli polislerin bastığı görüntüler Twitter’da paylaşıldı ve kripto para piyasasında büyük bir yankı uyandırdı.

Görüntülerde görüldüğü üzere Tron’un şu anki merkezini bastılar ve bu basının bir “dolandırıcılık” nedeniyle yapıldığını belirttiler.


CoinSpice kurucusu olan Hayden Otto attığı twitte, “Polis Tron’un Pekin’deki ofislerine baskın düzenliyor” paylaşımında bulundu ve “Ayrıca, Tron’un bir dolandırıcılık projesi olduğunu dile getiren bir çok sinirli insan var.” açıklamasında bulundu.

Yahoo Finance’in yaptığı basın bildirisinde, bu baskının, Tron CEO’su Justin Sun’un da içerisinde olduğu ponzi şeması ile ilgili.

Tron ismini kullanarak, Çin’de Wave Field’da, farklı bir Blockchain girişimi olan “Wave Fied Super Community” ile ülkede aktif bir şekilde faaliyet gösteriyordu. Fakat bu topluluk ani bir şekilde ortadan kayboldu. Bazı iddialara göre ortadan kaybolmadan önce yatırımcılarından 30 milyon dolar toplandı. Hatta bazı iddialara göre Justin Sun’un bu topluluktan haberi bulunuyordu ve Tron kullanıcılarını uyarmak için hiçbir şey yapmadı.

Bu yaşanan durumlar göze alındığında Tron’un bu topluluktan maddi çıkar sağladığı iddia ediliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.