Topluluk Yaşanan Son Yükselişlere Nasıl Tepki Verdi?

Kripto analitik firması Santiment‘e göre mevcut sosyal metrikler kripto topluluğunun, kripto paralarda yaşanan son toparlanmayı pek de benimsemediğini ortaya koydu.

Santiment, Bitcoin (BTC) ve kripto piyasasının çoğunda yaşanan son toparlanmaya rağmen Twitter, Reddit ve Discord’daki “satış” konulu paylaşımların son iki ayın en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi.

Santiment kripto para

Kripto para fiyatları, topluluğun trendin devam edebileceğine inanmamasına rağmen yükselmeye devam ederse ne olur? Piyasa sınırlarının toparlanmaya devam etmesine neden olabilecek mükemmel bir FUD (korku, belirsizlik, şüphe) fırtınası.”

Bitcoin, haber hazırlanırken 24.437 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %3’ten fazla ve son yedi günde %4.5’ten fazla arttı.

Santiment ayrıca, Bitcoin’in 2022’nin çoğunu S&P 500 ile sıkı bir ilişki içinde geçirdiğini, ancak son zamanlarda hisse senedi endeksinin toparlanmasının gerisinde kaldığını belirtiyor. Firma, ayrışmanın tarihsel olarak BTC için yükselişle sonuçlandığının da altını çizdi.

Bitcoin

Koinfinans.com tarafından bildirdiğimiz üzere ek olarak, Santiment, borsalardaki en iyi stabilcoin Tether (USDT) oranının 9 Mayıs’ta %19.7’den şu anda %42.0’a yükseldiğini belirtti.

“Bu, hem trader’ların fiyatlar toparlandıkça kar elde ettiğinin bir işareti hem de satın alma gücünün iki yılın en yüksek seviyesinin işareti olarak yorumlanabilir.”

Tether USDT

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.