Topluluğun Beklentisi Arttı, Altcoin Yükselecek mi?

0
Topluluğun Beklentisi Arttı, Altcoin Yükselecek mi?

Ethereum yakın zamanda tamamladığı önemli “The Merge” güncellemesine rağmen 1.300 doların altına geriledi ve piyasanın tamamında olumsuz bir görünüm oluşmasına yardımcı oldu. Öte yandan en büyük kripto para Bitcoin ise 18.800 dolar seviyesinde yer alsa da endeksler daha fazla düşüş ihtimalini sürdürüyor. Solana topluluğu ise bu konuda farklı bir tahmin sunuyor.

Yatırımcılar ise piyasadaki durgunluğa rağmen belirli kripto paralar için yükseliş görünümünü korumaya devam ediyor. CoinMarketCap’in bir özelliği olan “fiyat beklentisi tahmini” ise yakın zamanda ilginç bir sonucu ortaya çıkardı. Topluluk, Eylül 2022’de Solana fiyatının 43,48 dolarlık seviyeye kadar ulaşabileceğini düşünüyor.

Solana

Haber hazırlanırken Solana fiyatı 31 dolar civarında yer alıyordu ve söz konusu 43 dolarlık hedefe ulaşabilmek için %30 sıçraması gerekiyor. Ayın sonuna 10 günden kısa bir süre kaldı ve fiyat hedefi 12 dolar gibi azımsanmayacak bir uzaklıkta bulunuyor.

Solana Fiyatı Hedef Seviyeye Yükselebilir mi?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere topluluk, Solana’nın Eylül 2022 sonu için fiyat tahminini tahmin yapsana, SOL’un bu seviyelerden %30 artması pek olası değil. SOL, Ağustos ayından bu yana 37 dolarda dirençle karşı karşıya ve 40 dolarlık seviyeyi aşamadı. Önümüzdeki birkaç gün büyük olasılıkla dalgalı kalabileceğinden, piyasalar yükselişte olmayacak gibi görünüyor.

Küresel borsalar ve kripto para piyasası şu anda yüksek gerilimli bir hat üzerinde yer alıyor. Fed Başkanı Jerome Powell’ın Çarşamba günü faiz oranlarını artırması bekleniyor. Dow Jones bu gelişmeyi takiben Salı günü 313 puan düştü ve Asya piyasaları bugün koyu kırmızıda işlem görüyor.

Piyasalar tarafından merakla beklenen toplantı büyük olasılıkla kripto para piyasas ve borsalarda bir düşüş yaratacak ve yeni düşük seviyeleri de beraberinde getirecek. Bu nedenle Solana, Eylül 2022’de fiyatta yükselmek bir kenara daha da düşük seviyelere düşebilir. Şimdi bir pazar rallisi umuduyla giriş pozisyonu almak oldukça riskli bir iş.

Solana fiyat grafiği

Haber hazırlanırken Solana 31.63 dolardan işlem görüyordu ve 24 saatlik zaman diliminde %2.9 değer kaybetti. SOL, geçen yıl Kasım ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259 dolardan %87,9 düşük fiyattan işlem görüyor. Kripto, o zamandan beri sadece endekslerde düşüyor, çok az veya hiç iyileşme belirtisi göstermiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın