Tone Vays’ten Korkutan Bitcoin Tahmini!

Tecrübeli trader Tone Vays, Bitcoin grafiğinin kısa vadede “korkunç” göründüğünü söyleyerek Bitcoin’in (BTC) yakın geleceğinde düşüş öngörüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Salı günkü yeni bir videoda analist, BTC’nin geçen hafta 200 haftalık hareketli ortalama tarafından “reddedildiğini” belirtti. Vays’in videosu sırasında Bitcoin yaklaşık 21.000 dolar seviyesinde işlem görüyordu, trader videosunda BTC’nin 24 saat içinde 22.000 doların üzerine çıkamazsa “çok çirkinleşeceğini” belirtti.

Dahası, Bitcoin 20.600 dolar civarını koruyamazsa, dijital varlığın Haziran ortasındaki fiyat düşüşünü tekrarlayacağını ve 14.000 dolara kadar düşeceğini dile getirdi.

Bitcoin

“Bu orta çizgiyi koruyamazsa, bu konsolidasyon felaketinin tamamını büyük bir çöküşle tekrarlama olasılığımız çok yüksek… eğer bu alt aralığa geri dönersek.”

Öte yandan BTC umudunu yitirmeyen yatırımcılarını sevindirecek bir hamle yaptı ve yazının kaleme alındığı sırada 23.847 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı geçen güne kıyasla %7’den fazla değer kazandı. Kripto analitik firması Coinglass’a göre, bu fiyat şu anda Bitcoin’in 22.750 dolar civarında seyreden 200 haftalık hareketli ortalamasının da üzerinde. Fakat lider kripto varlığı, Kasım ayı başlarında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolar seviyesinden oldukça geride işlem görüyor.

Son olarak elde edilen verilere göre, genel kripto piyasa değeri de son 24 saatte %4’ten fazla artış gösterdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.