Mayıs 10, 2022

Tone Vays Açıkladı: Bitcoin Düşüşü Ne Kadar Sürecek?

Tecrübeli analist Tone Vays, Bitcoin (BTC) trader’larının ve yatırımcılarının önümüzdeki günlerde paniğe kapılıp BTC’lerini satmasını bekliyor.

Yeni bir strateji oturumunda Vays, 121.000 YouTube abonesine, Bitcoin 30.000 dolarlık kilit psikolojik seviyenin üzerinde kalmaya çalışırken hem aylık hem de haftalık grafiklerin kötü göründüğünü söyledi.

Tecrübeli trader, Bitcoin yatırımcılarının önümüzdeki yedi gün içinde olası bir güçlü satış olayı için kendilerini hazırlamaları gerektiğini ekledi.

“Önümüzdeki hafta kapitülasyon dönemine (capitulation) ulaşmamız çok muhtemel. 30.000 dolar aralığına gidersek… Bu güzel bir satın alma fırsatı olabilir. Ancak bu satın alma fırsatının 37.000 dolara geri dönmesi ve bu yaz sonunda yeni bir dip daha yapması daha olası. Sadece çok iyi görünen bir tablo değil.” 

Trader’ın bahsettiği capitulation, pozisyonlarından vazgeçip varlıklarını olabildiğince çabuk sattıkları güçlü bir satış faaliyeti dönemi anlamına gelir. Genellikle panik satışı olarak da bilinir.

Bitcoin

Bunların yanında Vays, bir varlığın fiyat momentumuna dayalı olarak trend sürelerini ve değişimlerini hesaplayan bir metrik olan Momentum Reversal göstergesini (MRI) yakından takip ettiğini belirtti. Söz konusu göstergeyi inceleyen Vays, önümüzdeki üç ay boyunca düşüş momentumunun hüküm süreceğini düşünüyor.

“MRI’ye göre günlük grafik bir süreliğine aşağı inecek. MRI hala yaklaşık dört ila beş gün daha aşağı yönlü hareket olacağını söylüyor. Haftalık ölçeğin yaklaşık dört veya beş hafta daha aşağı yönlü hareketi var. Aylık ölçeğin yaklaşık üç ay daha aşağı yönlü hareketi var.” 

Buna ek olarak Vays, yakın zamanda BTC’nin bu yıl Kasım ayında 25.000 dolar civarında dibe vuracağını tahmin etti.

[irp posts=”54458″ name=”Tone Vays, Bitcoin İçin Dip Fiyat Hedefini Açıkladı! Düşüş Ne Zaman Bitecek?”]

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.