Tom Lee Bitcoin Fiyatını Değerlendirdi Ve Öngörülerini Paylaştı

Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, 2019 başında iyi bir çıkış yakalayan Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Lee Bitcoin fiyatını sağlamlaştırması gerektiğini söyledi. Buna ek olarak fiyatlardaki düşüşe rağmen mevcut kripto para birimi için “risk” döneminin değişiklik göstermediğini belirtti.

Tom Lee, yazın yukarı yönde güçlü bir ivme yakalamış olan Bitcoin’in şu an ki hareketsiz durumuyla ilgili, Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemlerinin veya sektördeki benzeri bir olayın sorumlu olduğu fikrine karşı çıktı. Tom Lee Bitcoin ile ilgili şunları söyledi:

“Gerçekçi olursak, Bitcoin’in kazanımlarını sağlamlaştırması gerekiyor; yılın başında büyük bir ilerleme kaydetti.”

Buna ek olarak Bitcoin fiyatında yaşanan son düşüş sonrasında şunları söyledi:

“Bitcoin ve kripto paralar için risk altında kalıyoruz ancak önümüzdeki 10 hafta içinde iyileşme olasılığı daha yüksek. Bu nedenle, 7000 Doların altındaki Bitcoin çekici bir risk/ödül olacaktır.”

Bitcoin’in yaşamış olduğu ani düşüş sektörde şaşkınlığa sebep oldu. Düşüşün sebebi ile ilgili analizler yapılmaya devam ediyor. Son olarak Tom Lee sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Hala Bitcoin de her şey bir fiyat meselesi. Bitcoin’in temelleri sağlam. Birkaç engelin yıl sonundan önce iyileşmesi bekleniyor. ‘Kripto kışı’ yeni boğa piyasasının başlangıcıyla 2018’in sonunda bitti. Ancak önceki boğa piyasası gibi fiyatta sürekli bir artış görülmedi. Çünkü bir konsolidasyonun ortasındayız. Bitcoin’de iyileşme ilerleyen zamanda görülecek.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.