Tom Lee Bitcoin Fiyatını Değerlendirdi Ve Öngörülerini Paylaştı

0

Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, 2019 başında iyi bir çıkış yakalayan Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Lee Bitcoin fiyatını sağlamlaştırması gerektiğini söyledi. Buna ek olarak fiyatlardaki düşüşe rağmen mevcut kripto para birimi için “risk” döneminin değişiklik göstermediğini belirtti.

Tom Lee, yazın yukarı yönde güçlü bir ivme yakalamış olan Bitcoin’in şu an ki hareketsiz durumuyla ilgili, Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemlerinin veya sektördeki benzeri bir olayın sorumlu olduğu fikrine karşı çıktı. Tom Lee Bitcoin ile ilgili şunları söyledi:

“Gerçekçi olursak, Bitcoin’in kazanımlarını sağlamlaştırması gerekiyor; yılın başında büyük bir ilerleme kaydetti.”

Buna ek olarak Bitcoin fiyatında yaşanan son düşüş sonrasında şunları söyledi:

“Bitcoin ve kripto paralar için risk altında kalıyoruz ancak önümüzdeki 10 hafta içinde iyileşme olasılığı daha yüksek. Bu nedenle, 7000 Doların altındaki Bitcoin çekici bir risk/ödül olacaktır.”

Bitcoin’in yaşamış olduğu ani düşüş sektörde şaşkınlığa sebep oldu. Düşüşün sebebi ile ilgili analizler yapılmaya devam ediyor. Son olarak Tom Lee sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Hala Bitcoin de her şey bir fiyat meselesi. Bitcoin’in temelleri sağlam. Birkaç engelin yıl sonundan önce iyileşmesi bekleniyor. ‘Kripto kışı’ yeni boğa piyasasının başlangıcıyla 2018’in sonunda bitti. Ancak önceki boğa piyasası gibi fiyatta sürekli bir artış görülmedi. Çünkü bir konsolidasyonun ortasındayız. Bitcoin’de iyileşme ilerleyen zamanda görülecek.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın