Tom Lee, Bitcoin Düşüşüyle İlgili Fikirlerini Paylaştı

Bitcoin için belirsiz bir hafta ortasında, Fundstrat’tan Tom Lee, öngörülebilir bir gelecekte BTC ticareti yapmayı düşünen herkese acil çağrı yaptı.

Salı günü Bitcoin için üç ayın en düşük seviyesi olarak belirlendi. %17’lik serbest düşüş, altta yatan desteği önemli ölçüde zayıflattı ve BTC’nin 8000 Dolar’a inmesine yol açtı. Yaraya tuz dökülüyormuş gibi, dün BTC’nin 7.000 Dolar seviyesine düştüğü bir başka kritik destek seviyesi görüldü.

Konuyla ilgili olarak konuşan Lee, potansiyel bir geri çekilme ile sonuçlanan bazı önceki uyarıları yineledi. Lee’nin tahminlerinden biri, Bitcoin’in fiyat hareketinin S&P 500’le ilgili olduğu görüşü.

Lee, Bakkt’ın düşük lansman performansındaki hayal kırıklığını hisse senetlerinde gerçekleşen düşüşe bağlıyor. Lee Bitcoin teorisini yeniledi. Sağlıklı bir S&P 500’ün bir sonraki Bitcoin zirvesi için ana katalizör olacağını düşünüyor. Teori, S&P’nin güçlenmesiyle birlikte, Lee’nin BTC’nin fiyat hareketinin temelini oluşturduğuna inanan perakende yatırımcıların aynı getirileri sürdürmek istediklerinde daha riskli yatırımlar arayacakları yönündedir.

Tom Lee Bitcoin’in uzun vadeli sahiplerinin endişelenmemesi gerektiğini söyledi. Lee’nin tavsiyesi biraz sabırlı davranmak. Son olarak BTC ticaretinin “hain olduğunu” söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.