Timothy Peterson: Bitcoin Balon Bölgesinde!

Bitcoin, 7 Ekim’deki 10.546 dolar’lık fiyatından bu yana diikar çeken bir yükseliş içerisinde. 21 Ekim’de, dijital varlık borsa ve S&P 500 gibi büyük endekslerle olan ilişkisini kırdı ve yine aynı gün 12.000 ile 13.000 dolar seviyelerini aştı.

BTC, iki yılın en yüksek seviyesi olan 16.480 dolar’dan hafif bir reddediliş yaşadıktan sonra şu 16.076 dolar seviyesinde. Bitcoin, Haziran 2020’den bu yana en yüksek nokta olan %64.6’lık piyasa hakimiyeti ile diğer coin’lere hakim olmaya devam ederken şu anda kripto para piyasasında kesinlikle çok fazla FOMO var.

Yine tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara yaklaşırken, birçok yatırımcı Bitcoin’in fiyatı konusunda endişeli görünüyor. Bazı göstergeler, önde gelen kripto para biriminin son iki ayda %57’lik bir fiyat artışının ardından büyük bir düzeltmenin eşiğinde olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin İçin Geri Çekilme Senaryosu

Cane Island Alternative Advisors’ta deneyimli bir tüccar ve Küresel Makro Yöneticisi olan Timothy Peterson, Bitcoin (BTC) ile ilgili görüşlerini paylaştı. Peterson’a göre, Bitcoin ‘balon bölgesine’ girdi. Peterson tweet’inde Sentiment tablosuna bakarak Bitcoin’in şu anda bir ‘risk bölgesinde’ olduğunu iddia etti. Bunun, Bitcoin’in 30 günlük getirisinin belirli bir adres büyüme eşiğini aşmasından kaynaklandığını açıkladı. Tarihi veriler, BTC bu bölgeye geçtiğinde, ortalama %20 geri çekilmeye bağlı olduğunu göstermiştir.

Bu özel senaryoda, bu tahmin doğruysa, Bitcoin bu seviyeyi yeniden test etmek için 13.000 dolar’a düşecektir.

Kısa vadede, en önemli gösterge, 8 Ekim’den beri destek seviyesi olarak tutulan günlük grafikteki 12-EMA’dır. Bu EMA’dan bir kırılma önemli ve potansiyel bir trendin tersine dönmesinin başlangıcı olabilir. 26-EMA da bu durumda güçlü bir destek seviyesi olacaktır. Hem EMA’ların kaybı hem de günlük düşüş trendinin doğrulanması, Bitcoin’in fiyatını 13.000 dolar’a çekebilir. Bununla birlikte, dijital varlığın tersine çok az dirençle karşı karşıya olduğunu da belirtmekte fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.