TIME Dergisi, Kripto Para Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

Kripto para birimleri, son dönemlerde her zamankinden daha popüler ve bunun doğal bir sonucu olarak son zamanlarda sektöre giren isimlerin sayısında da artış yaşanıyor. Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul eden Tesla gibi şirketleri ve portföylerine kripto para birimi ekleyen çeşitli yatırım şirketlerini buna örnek gösterebiliriz.

Bu isimler arasından en sonuncusu, 19 Nisan 2021’de kripto para birimini bir ödeme şekli olarak kabul ettiğini duyuran TIME Magazine oldu. Söz konusu gelişme, web sitelerinde resmi bir açıklama ile duyuruldu.

Bu yeni gelişmenin bir parçası olarak, TIME Magazine aboneleri dijital abonelikleri için kripto para birimi kullanarak ödeme yapabilirler. TIME Magazine ve Crypto.com arasındaki yeni bir ortaklık söz konusu gelişmenin hayata geçmesini sağladı. Şimdilik, bu seçenek yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki müşteriler tarafından kullanılabilir, ancak ekibin önümüzdeki aylarda dünyanın geri kalanına genişleme planları olduğu bildirildi. Crypto.com’u kullanarak ödeme yapmayı tercih eden müşteriler için de, site Crypto.com’un resmi kripto para birimi olan CRO kullananlara %10’a varan para iadesi sunduğu için finansal bir avantaj da var.

Bunun gibi adımların, kitleler arasında kripto para kullanımını normalleştirmede fayda sağladığını söylemek yanlış olmaz.

TIME Baş Teknoloji Sorumlusu Bharat Krish şirketin her zaman yeni teknolojileri benimsemek ve yenilikçi şirketlerle çalışmak istediğini, TIME’ın nihayet bir ödeme seçeneği olarak kripto para birimi sunabilmekten heyecan duyduğunu söyledi.

Söz konusu gelişmenin, derginin dijital varlıklarla ilgili ilk çalışması olmadığını belirtmekte fayda var. Mart 2021’de, biri özel olarak NFT şeklinde tasarlanan 3 TIME kapağı, fungible token olarak satışa sunuldu.

Kaynak : Zycrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.