TikTok Videosuyla Değer Kazanan Kripto Para!

Kısa sürede sektörün dikkatini çeken Dogecoin fiyatı, 24 saat içinde 0.00229 dolardan 0.0029 dolara yükseldiğinden gece boyunca %26 gibi büyük bir artış gördü. Dogecoin, piyasa değeri 287 milyon dolardan 357 milyon dolara yükselirken, 33. en büyük kripto para birimi unvanını elde etti.

Söz konusu artış, Tik Tok’a tabanlı bir pump and dump sayesinde geldi. Kullanıcı adı “James Galante” olan bir Tik Tok kullanıcısı, 5 gün önce “Hepimiz zengin olalım” başlıklı bir video yayınladı. Video, herkesin Dogecoin’e 25 dolar yatırım yapmasını (değersiz olduğu için fiyatı 0,0023 dolardı) ve 1 dolar olana kadar beklemesini söyledi. Böylelikle da yatırımcılar 10,640 dolara sahip olmuş olacaktı. Yazım sırasında, video 57.100 beğeni ve yaklaşık 4.000 yorum aldı.

Dogecoin başına 0,0023 dolardan 25 dolara yatırım yapmak 10,869 Dogecoin getirecek, fiyatın token başına 1 dolara ulaştığı varsayılırsa, bu %43,378’lik bir artış anlamına gelir ve bu da yaklaşık 10,800 dolarlık bir kârla sonuçlanır.

Kripto para, en kötü olan ayı piyasasını atlattı. 2017’den bu yana, (2017’nin boğa koşusu ile birçok kripto para yükselmişti) boğa sonrasında da hayatta kalmayı başaran sayılı kripto paralardan olmayı başarmıştı. Bununla birlikte, Dogecoin sadece hayatta kalmakla yetinmedi, aynı zamanda başarılı ilk 40 kripto para biriminden biri de oldu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.