Bitcoin Haberler

Ticaret Savaşları Bitcoin’i Güçlendirecek Mi?

single-image

ABD ve Çin arasında başlayan ve giderek sertleşerek devam eden ticaret savaşlarında, Çin’in para birimi Yuan oldukça zarar gördü. Çin’in ABD ile olan görüşmelerinden olumsuz sonuçların çıkması ile Çin’in para birimi Yuan’da baskılar arttı.

Bu baskılar neticesinde Yuan, Dolar karşısında son yılların en düşük seviyelerinde. Çin’in ekonomisinin büyüklüğü su götürmez bir gerçek. Aynı zamanda geniş çapta ve güçlü yatırımcıları da bünyesinde barındırıyor.

Peki bu yatırımcılar, Yuan’ın düşmesi ile paralarını nereye yatıracaklar? Bu yatırım araçlarının kazananı hangisi olacak? Bu konuyla alakalı Bitmex’in kurucusu ve CEO’su Arthur Hayes şu açıklamalarda bulundu:

2015’teki Yuan’ın sert düşüşü ile Bitcoin’in boğa yapmasının arasında müthiş bir paralellik vardı. Yuan şu anda düşüyor ve 7 Yuan için bir sınır bence. Çin’de bulunan yatırımcılar asla akılsız değil. Şu anda bir kaosun geldiğini görüyorlar ve yeni araçlar arıyorlar. Çin tekrar para basmaya başladı ve bu bir devalüasyonu getirebilir. Yuan’ın bu düşüşü ile beraber Bitcoin’in yükselmesini bekliyorum.

Bitmex’in kurucusu ve CEO’su Arthur Hayes yaptığı bu konuşmasını 2015 yılındaki Yuan ve Bitcoin grafiklerini göstererek destekledi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz