Thodex CEO’sundan İddialara İlişkin Açıklama Geldi!

Thodex borsası, dünden bu yana kripto para topluluğunu gündeminde. Sadece topluluğun değil, Twitter’da trendlere girmesiyle de Türkiye genelinde konuşulur hale geldi.

Bilindiği üzere borsa bazı iddialar ile gündeme geldi. Platformun web sitesi birkaç gündür kapalıyken, diğer gelişmeler de CEO’sunun ülkeden kaçtığını gösteriyordu. Durumun ciddiyet sebebiyle yetkililer de devreye girdi. Güncel bir gelişme olarak THODEX’in CEO’su Faruk Fatih Özer bir açıklama yaptı. Açıklamasını imzalı bir metin aracılığıyla paylaşan Özer, şirket hakkında yapılan açıklamaların“bir iftira kampanyasına” dönüştüğünü ve birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yapacağını bildirdi.

Yapılan açıklamda öncelikle 2018 yılında yaşadığı siber saldırı sonucunda 25 milyon liralık bir zararla karşı karşıya kaldığını ve bunun sonucunda altyapı değişikliğine gittiği açıklandı. Sonrasında Thodex “hem yurt içinden hem yurt dışından birçok yatırımcının dikkatini çekti” ve uluslararası düzeyde ortaklık teklifleri aldı. Ardından yaşananlar ise şu sözlerle aktarıldı:

“Yaklaşık 3 aydır sürdürülen ortaklık görüşmeleri sırasında mali ve dijital veriler birlikte incelendiğinde şirket hesaplarında anormal bir dalgalanma olduğu geçen hafta itibari ile tespit edilmiştir. Bunun sebep ve kaynaklarının ne olduğunun tespiti için Thodex, geçici süre işleme kapatılmıştır.” 

Özer, söz konusu saldırıların devam ettiğini ve bazı hesap sahiplerinin doğru verilerine ulaşılamadığını söyleyip, kendisinin bu araştırmalar sürerken yatırımcıyla görüşmek için 19 Nisan 2021’de yurt dışına çıktığını söyledi:

“22 Nisan 2021 günü kamuoyuna yansıyan ve yaklaşık 391.000 kişiyi yaklaşık 2 milyar dolar zarara uğratarak ortadan kaybolduğum iddiaları asılsızdır. Öncelikle, ilk tespitlerimize göre 700.000’e yakın kullanıcımızın sadece 30.000’e yakın kısmında şüpheli durum söz konusu olup bu kişilerin de platformdaki banka giriş bedellerinin karşılığı şirket hesaplarında mevcuttur. Bu itibarla, öncelikle hiçbir kullanıcının mağdur olmayacağını kamuoyuna duyururum.”

Ayrıca borsanın günlük hacminin 2 milyar dolar olduğuna dair iddiaya ilişkin, “Bırakınız Thodex’in işlem hacmini, tüm Türkiye’deki kripto para platformlarının hacmi bu seviyede değildir.”  ifadeleri kullanıldı. Son olarak bundan sonraki sürece ilişkin şunlar söylendi:

“Birkaç gün içerisinde Türkiye’ye dönüş yaparak adli makamlar ile iş birliği içerisinde gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacağımı ve kullanıcıların mağduriyetinin önlenmesi için elimden gelen gayreti göstereceğimi beyan ederim.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.