Ocak 4, 2022

Tezos (XTZ) Fiyat Analizi: Simetrik Üçgen Modeli %20 Büyüme Sağlayabilir

Geçen ay, Tezos (XTZ) fiyatı konsolidasyonlu bir ralli içinde hareket ediyordu. Bu yana doğru hareketler, günlük zaman çerçevesi grafiğinde simetrik bir model ortaya çıkardı. XTZ fiyatı, yeni bir ralli öneren bir yükseliş patlaması ile bu modelden kurtulmaya hazırlanıyor.

Önemli teknik noktalar:

  • XTZ boğaları 200-EMA’yı geri almaya çalışıyor.
  • Tezos’un gün içi işlem hacmi, %243,5’lik bir artışla 199,7 milyon dolar seviyesinde.

Tezos yakın bir zamanda 4.5 dolar seviyesinden krılmayı başardı ve yeni bir ralli hazırlığı içerisinde girmeye hazırlanıyordu. Bununla birlikte, fiyat 200-EMA’nın (5,1 dolar) üzerinde kalamamış ve bu da başka bir küçük geri çekilmeye neden olmuştu.

Yaklaşan bir destek trend çizgisi, fiyatın 3,8 dolarlık dip desteğe düşmesini engelliyor ve bunun yerine kripto tüccarları için simetrik üçgen deseni şeklinde mükemmel bir ticaret fırsatı ortaya koyuyor.

Basın zamanında XTZ fiyatı, %4,27’lik bir gün içi kazançla 5 dolardan işlem görüyor. Bu günlük yükseliş mumu, 200-EMA çizgisini kırmaya çalışıyor ve uzun (long) tüccarlar için mükemmel bir avantaj sağlıyor.

Günlük Göreceli Güç Endeksi (62) tarafsız bölgenin (0.00) üzerine çıkarak Tezos coin için bir yükseliş hissiyatı gösteriyor.

Destek Trend Çizgisi, XTZ Yatırımcıları İçin Yükseliş Duygusunu Taşıyor

Şimdilik, XTZ, formasyonun direnç trend çizgisinden ve 200 günlük EMA’dan aynı anda bir yükseliş koparmaya çalışıyor. Bununla birlikte, gerçek bir kırılmayı doğrulamak için kripto tüccarları, günlük bir mumun bu direnç seviyelerinin üzerinde kapanmasını beklemelidir.

Bununla birlikte, fiyatın bu kırılmayı sürdürememesi durumunda, uzun tüccarlar, fiyat yükselen trend çizgisinden yeterli desteği alana kadar yükseliş hissini sürdürebilir.

Geleneksel pivot seviyeleri, Tezos için en yakın direnci 5,65 dolar ve ardından 5,6 dolar olan 5,1 dolar seviyelerinde direncini gösteriyor. Karşı uca gelince, destek seviyeleri 4,66 dolar ve 4,1 dolar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.