Tezos (XTZ) 5 Dolara Yaklaşarak Rekorunu Kırdı, Yükseliş Devam edecek Mi? : 12 Şubat Tezos (XTZ) Yorumu

  • Tezos (XTZ), 9 Şubat’a kadar yatay bir işlem görüyordu ve bu tarihten sonra bir ivme potansiyeli yakalamıştı. Potansiyelini iyi değerlendiren varlık uzun bir yükselişin getirdiği etki ve dalgalı bir hareketle değerini 4,90 dolara kadar ulaştırmayı başardı.

Günün erken saatlerinde 4,28 dolarlık son direnç noktasından da başarıyla çıkan varlık yükselişini gün boyunca sürdürerek kendi rekoruna ulaştı. Yükseliş ivmesi hala haber yazılırken devam ediyordu.

Tezos boğalarının etkili baskısı fiyattaki patlamayı ciddi anlamda tetikledi. Bollinger Bantları yükseliş trendini desteler nitelikte oldukça genişlemiş görünüyor. MACD verileri pozitif bölgenin oldukça üzerinde ve yükselmeye devam ediyor.

Kaynak: Tradingview

RSI verileri aşırı alım bölgesinde yol alıyor. CMF indikatörü şu an için 0 nötr seviyesinin oldukça üzerinde ve Dengeli işlem hacmi şimdiye kadar ki en yüksek seviyesinde. Tüm bunları trend varlığının devamlılığını işaret ediyor gibi görünüyor. Önümüzdeki saatler için teknik incelemeler yakın takibe alınmalı. Sürecin aynı tempoda devam etmesi varlığı 5,10 doların üzerine tırmandırabilir.

Kaynak: Tradingview

Varlık için Tezos boğalarının aktivitesi önümüzdeki birkaç saat için çok önemli. Direnç noktasına yapılacak olan baskı başarılı olabilirse değerin yükselişi sürebilir. Öte yandan direnç reddi sonucu 4,74 dolara kadar değeri geri çekmeye zorlayabilir.

Haber yazılırken varlık 4,92 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.