Tether (USDT) Polkadot Ağındaki İlk Stablecoin Olacak

Tether (USDT), Polkadot (DOT) ağında çalışan ilk stabilcoin kripto birimi olacağını duyurdu. Tether CTO’su Paolo Ardoino, piyasa değeri ile cryptoverse’deki en büyük stablecoin olan Tether’in, Kanarya ağı Kusama’da (KSM) ve daha sonra Polkadot’ta piyasaya sürülmeye hazır olduğunu açıkladı.

“Dijital token alanının en likit, istikrarlı ve güvenilir stablecoin’i olan USDT’yi, ona  canlı ve büyüyen topluluk erişimini sunacak Polkadot’da başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Polkadot, dijital belirteç ekosistemindeki en heyecan verici projelerden biridir. Tether, Polkadot’un gelişmekte olan DeFi (merkezi olmayan finans) ekosistemine güç verdiği için, ilerleyen yıllarda Tether token’inin de hazır bir şekilde büyümesini bekliyoruz.”

USDT; Bitcoin Cash’in Basit Defter Protokolü (SLP), Algorand, EOS, Ethereum, Liquid Network, Omni, Solana ve Tron gibi birçok blokchain’de zaten mevcuttu. Polkadot’a geçişi ise çok hatlı bir ağda ilk defa var oluşu olacak.

Polkadot’un arkasındaki geliştiricilerden olan Parity Technologies’den Paul Mauri; lansmanın, birden fazla ağda stabilcoin’e ihtiyaç duyan artan sayıdaki DeFi projelerine, sistemlerinde yer temin etme girişimi olduğunu söyledi.

Ekipler; çok zincirli bir geleceği göz önünde bulundurarak, merkezi olmayan uygulamalar geliştiririyorlar. Bu düşünce ve kullanıcıları için sorunsuz bir deneyim sağlama amacı ile geliştiriciler, sayısız ağda çalışan yerleşik stabilcoin’lere giderek daha fazla dikkat kesiliyor. USDT’nin Kusama ve Polkadot’ta piyasaya sürülmesi; geliştiricilerin zincirler, topluluklar ve ağlar arasında sorunsuz bir şekilde güvenilir uygulamalar oluşturabilecekleri bu vizyona ulaşmaları konusunda çok önemli bir adımdır. “

Kaynak : Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.