Tether (USDT) Polkadot Ağındaki İlk Stablecoin Olacak

0

Tether (USDT), Polkadot (DOT) ağında çalışan ilk stabilcoin kripto birimi olacağını duyurdu. Tether CTO’su Paolo Ardoino, piyasa değeri ile cryptoverse’deki en büyük stablecoin olan Tether’in, Kanarya ağı Kusama’da (KSM) ve daha sonra Polkadot’ta piyasaya sürülmeye hazır olduğunu açıkladı.

“Dijital token alanının en likit, istikrarlı ve güvenilir stablecoin’i olan USDT’yi, ona  canlı ve büyüyen topluluk erişimini sunacak Polkadot’da başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Polkadot, dijital belirteç ekosistemindeki en heyecan verici projelerden biridir. Tether, Polkadot’un gelişmekte olan DeFi (merkezi olmayan finans) ekosistemine güç verdiği için, ilerleyen yıllarda Tether token’inin de hazır bir şekilde büyümesini bekliyoruz.”

USDT; Bitcoin Cash’in Basit Defter Protokolü (SLP), Algorand, EOS, Ethereum, Liquid Network, Omni, Solana ve Tron gibi birçok blokchain’de zaten mevcuttu. Polkadot’a geçişi ise çok hatlı bir ağda ilk defa var oluşu olacak.

Polkadot’un arkasındaki geliştiricilerden olan Parity Technologies’den Paul Mauri; lansmanın, birden fazla ağda stabilcoin’e ihtiyaç duyan artan sayıdaki DeFi projelerine, sistemlerinde yer temin etme girişimi olduğunu söyledi.

Ekipler; çok zincirli bir geleceği göz önünde bulundurarak, merkezi olmayan uygulamalar geliştiririyorlar. Bu düşünce ve kullanıcıları için sorunsuz bir deneyim sağlama amacı ile geliştiriciler, sayısız ağda çalışan yerleşik stabilcoin’lere giderek daha fazla dikkat kesiliyor. USDT’nin Kusama ve Polkadot’ta piyasaya sürülmesi; geliştiricilerin zincirler, topluluklar ve ağlar arasında sorunsuz bir şekilde güvenilir uygulamalar oluşturabilecekleri bu vizyona ulaşmaları konusunda çok önemli bir adımdır. “

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın