Tether, Günlük İşlem Sayısında Rekor Kırdı

Tether günlük işlem sayısında büyük bir rekor kırdı.

Blockchain veri sağlayıcısı Coin Metrics’e göre Tether günlük işlem sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı.

31 Mart tarihinde Tether işlem sayısı 38.150’yi gördü ve 2015 yılından beri piyasaya sürülen stabil koin’in tarihinde yeni bir rakam oldu.

2018 yılının başlarından itibaren kripto para yatırımcılarının büyük eleştirilere maruz kalan Tether, sahip olduğunu iddia ettiği rezervleri nedeniyle yoğun eleştiri ile karşı karşıya kalmaktaydı.

Stabil koin 2017 yılının aralık ayında yaşanan boğa piyasasında da manipülasyon yaptığı gerekçesiyle suçlanmayla karşı karşıya kalmıştı. Kripto para yatırımcısı ve ünlü Bitcoin boğası olarak bilinen Mike Bovogratz da Tether’i şeffaflılık sıkıntısıyla eleştiren kişiler arasındaydı.

ABD dolarına 1:1 oranında eşit olduğunu iddia eden Tether yönetimi, dolar rezervlerini şeffaf bir şekilde yayınlamaması nedeniyle günümüzde bile hala ağır eleştirilerin odağında kalmakta. 2018 yılının ikinci dönemlerinde Tether’in ağır eleştiriler almasını ve yerinden olmasını fırsat bilen bir kaç kripto para şirketi kendi stabil koinlerini piyasaya sürmüştü. Bütün bu olanlara rağmen Tether gerek toplam piyasa hacmi gerekse de günlük işlem hacmi ile diğer stabil koinler arasındaki büyüklüğünü korumaktadır.

Bugün yaşanan Bitcoin yükselmesinde alt koinlerin de bu yükselişe ortak olmasıyla beraber USDT toplam piyasa hacmine göre en büyük dokuzuncu kripto para birimi konumuna geldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.