Tether, Günlük İşlem Sayısında Rekor Kırdı

0

Tether günlük işlem sayısında büyük bir rekor kırdı.

Blockchain veri sağlayıcısı Coin Metrics’e göre Tether günlük işlem sayısı tüm zamanların rekorunu kırdı.

31 Mart tarihinde Tether işlem sayısı 38.150’yi gördü ve 2015 yılından beri piyasaya sürülen stabil koin’in tarihinde yeni bir rakam oldu.

2018 yılının başlarından itibaren kripto para yatırımcılarının büyük eleştirilere maruz kalan Tether, sahip olduğunu iddia ettiği rezervleri nedeniyle yoğun eleştiri ile karşı karşıya kalmaktaydı.

Stabil koin 2017 yılının aralık ayında yaşanan boğa piyasasında da manipülasyon yaptığı gerekçesiyle suçlanmayla karşı karşıya kalmıştı. Kripto para yatırımcısı ve ünlü Bitcoin boğası olarak bilinen Mike Bovogratz da Tether’i şeffaflılık sıkıntısıyla eleştiren kişiler arasındaydı.

ABD dolarına 1:1 oranında eşit olduğunu iddia eden Tether yönetimi, dolar rezervlerini şeffaf bir şekilde yayınlamaması nedeniyle günümüzde bile hala ağır eleştirilerin odağında kalmakta. 2018 yılının ikinci dönemlerinde Tether’in ağır eleştiriler almasını ve yerinden olmasını fırsat bilen bir kaç kripto para şirketi kendi stabil koinlerini piyasaya sürmüştü. Bütün bu olanlara rağmen Tether gerek toplam piyasa hacmi gerekse de günlük işlem hacmi ile diğer stabil koinler arasındaki büyüklüğünü korumaktadır.

Bugün yaşanan Bitcoin yükselmesinde alt koinlerin de bu yükselişe ortak olmasıyla beraber USDT toplam piyasa hacmine göre en büyük dokuzuncu kripto para birimi konumuna geldi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın