Tether Balina Cüzdanları Dibe Vurdu! – İşte Nedeni

Yayınlanan verilere göre en büyük stabilcoin Tether (USDT) üzerindeki devam eden isteksizlik en büyük cüzdanlara yansımış gibi görünüyor.

Blockchain analitik firması Santiment’in verileri, 100.000 ila 10 milyon arasında USDT tutan adreslerin, tutulan arz açısından üç yılın en düşük seviyelerine yaklaştığını ortaya koydu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, bu eğilim USDC ve DAI gibi diğer stabilcoin’ler için USDT’yi terk eden trader’ların sayısının artması sonrasında ortaya çıkmış gibi görünüyor. Bu aynı zamanda DeFi platformu eğrisinin likidite havuzunda ciddi bir USDT dengesizliğine sahip olmasına neden oldu çünkü daha fazla trader coin’i diğer tokenlerla takas etti.

Curve’ün “3-havuzunun” yaklaşık %63’ü şu an USDT’den oluşuyor ve ortalama 630 milyon dolar değere sahip.

Balinaların Azalan USDT İlgisi Ne Anlama Geliyor?

USDT‘ye sahip büyük hesapların sayısındaki düşüş, bazı trader’lar token’a olan inancını kaybettiğini gösteriyor. Stabilcoin’in tekrar düşüş göstermesi, Tether’in ödeme mekanizmasına baskı yapabilir ve muhtemelen token’ın sabitlenmesini etkileyebilir.

USDT, Terra çöküşünden bu yana yaklaşık iki aydır “1 dolarlık” sabit fiyatını az da olsa koruyamadı. Bu indirimdeki bir artış, tam bir iyileşme beklentisiyle USDT’nin indirimli olması için bir fırsatı temsil edebilir. Tether cephesi ise yaşanan her türlü satış baskını kaldırabileceğini iddia ediyor.

Tether Rezervlerindeki Belirsizlik

Bu yıl USDT üzerindeki satış baskısının büyük bir kısmı, rezervler üzerindeki belirsizlikten kaynaklanıyor. Tether, rezervlerinin Cayman Adaları merkezli bir kuruluş tarafından denetlendiğini iddia etse de, bazı yatırımcılar varlıklarının daha kapsamlı bir dökümü için çağrıda bulundu.

Tether cephesinden elde edilen veriler, rezervlerinin %85’inin ABD Hazineleri de dahil olmak üzere nakit ve ticari kağıtlardan oluştuğunu gösteriyor. Ancak yatırımcılar, firmanın elinde bulundurduğu ABD dışı ticari kağıtlara açıklık getirmeye çalışıyor.

Tether’in son denetimi itibariyle, firma, büyük bir kısmı yatırım yapılabilir olarak derecelendirilen, kabaca 20 milyar dolar değerinde ticari kağıt bulunduruyor. Ama verenlerin kim olduğu belli değil.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.