Terra Kurucusundan Hamle: Avukat Tutmaya Başladı

Terra ekosisteminin kurucusu Do Kwon, Güney Kore’deki yetkililerin onunla hiçbir şekilde temasa geçmediğini ve/veya aleyhinde bir suçlamada bulunmadığını iddia etti. Kripto medya kuruluşu Coinage ile bir röportaj gerçekleştiren Kwon, Singapur’dan Kore’ye dönmeyi planlayıp planlamadığı sorusun da cevapladı.

“Bu kararı vermek biraz zor çünkü müfettişlerle hiç iletişim kurmadık. Bizi hiçbir zaman hiçbir şeyle suçlamadılar.”

Terra Olaylarına Yeni Bir Bölüm mü Ekleniyor?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, gelen son raporlara göre, Do Kwon, Seul Güney Bölge Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmaya yanıt olarak yasal işlem için zemin hazırlamak üzere yerel bir hukuk firmasından avukatlar tutmaya başladı.

Yakın tarihli bir yerel medya raporunun tercüme edilmiş versiyonu şu sözleri içeriyor:

“Yakın zamanda Seul Güney Bölge Savcılığındaki bir avukata bir randevu mektubu sunduğu söylentileri dolaşıyor.”

Rapora göre, Savcıların Ortak Mali ve Menkul Kıymet Suçları Soruşturma Ekibi, Terra ekosistem çöküşünün çöküşüyle ​​ilgili soruşturmalar yürütüyor ve işlem kayıtlarını ve diğer kanıtları toplamaya devam ediyor.

20 Temmuz’da 7 sanal borsa, Terraform Labs ile ilgili şirket ve ilgili kişilerin evleri dahil toplam 15 yer basıldı ve arandı.”

Savcıların ayrıca Kwon’a Güney Kore’ye geri döndüğünde onları bilgilendirmesini emrettiği bildiriliyor. Ayrıca, Terraform’un mevcut ve eski çalışanlarının ülkeyi terk etmelerini de yasak geldi. Ancak henüz herhangi bir tutuklama gerçekleştirilmedi.

Kwon’un hala zamanı var ve zamanı geldiğinde işbirliği yapmayı planladığını tekrar dile getirdi. Coinage’in röportajında hapis cezası hakkında sorgulandığında, “Hayat uzun” cevabını verdi.

Ekosistemde yaşanan çöküşü de yorumlayan kurucu, bu olasılığın gerçekleşmesini hiçbir zaman düşünmediğini ancak bu konuda sorumluluk aldığını da belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.