Terra Kurucusu Ortaya Çıkıyor: İşte Detaylar

TerraForm Labs (TFL) kurucusu ve CEO’su Do Kwon, Twitter’da paylaşılan bir gönderiye yanıt verdi ve neden Güney Kore’ye dönmediği sorusu da dahil olmak üzere insanların akıllarındaki soruları cevaplayacağı bir ‘podcast’ programına katılmayı kabul etti. İlk paylaşılan gönderi ise ‘Unchained Podcast’ isimli programın sunucusu gazeteci Laura Shin tarafından paylaşılmıştı.

Birkaç farklı yanıttan oluşan gönderide gazeteci Laura Shin, Terra kurucusu Do Kwon’a “Neden Güney Kore’ye dönmediniz?” sorusunu yöneltti. Hatırlanacağı üzere Do Kwon uzun süredir aranıyor ve bir süre sonra Interpol listesine de dahil edilmişti. Tüm bu suçlamaları sürekli olarak reddeden Kwon, yine de basına çıkmayı reddetmiş ve yerini gizlemeye devam etti. Bu durum ise yakın zamanda değişecek gibi görünüyor. Kwon, bir podcast programına katılmayı ve soruları cevaplamayı kabul etti.

Söz konusu podcast programının tarihi henüz belli olmadı ancak söz konusu program yakın zamanda yayınlanmak üzere hazırlanmaya başlayabilir gibi görünüyor.

Do Kwon’a İlişkin Sorunlar ve Sorular Artıyor

Koinfinans.com olarak önce bildirdiğimiz üzere, Mayıs ayında yaşanan Terra çöküşünün ardından kurucu ve CEO Do Kwon birçok farklı suçlamayla karşı karşıya kalmıştı. Bu suçlamalar arasında dolandırıcılık, finansal piyasa kanunlarını ihlal etme, manipülasyon vb. gibi maddeler yer alıyor. Do Kwon ise bu suçlamaların tamamını sistematik bir şekilde reddetmeye devam ediyor.

Terra

Güney Koreli savcılar ise geçtiğimiz az bu suçlamaları neden göstererek Kwon’un tutuklanması için tutuklama emri çıkardı. Bu emirden önce Kwon’a bir davet gönderilmiş ve ülkeye dönüş için çağrı yapılmıştı ancak Kwon bunu reddetti.

Shin ise bir CNBC muhabiri olan Zuck Guzman’ın ifşa ettiği detayları paylaştı: “Zack Guzman, suçlamaların Sermaye Piyasası Yasası’na dayanması halinde Kore’ye dönme eğiliminde olmadığınızı söylediğinizi söyledi, ki bu da nihayetinde vardı. Bu yüzden mi Kore’ye dönmediniz?”

Do Kwon ise bu suçlamaların ‘sermaye piyasalarıyla’ ilgili olması halinde dönmeyeceğini teyit etti:

“Tam olarak kast ettiğim şey bu değildi. Benim söylemek istediğim şey, eğer bir şeyler uydururlarsa kesinlikle oraya gelmem çünkü buna değmez. Evet, oldukça benzer görünüyor ancak detayları bu şekilde.”

Kwon’un nerede olduğu hala bilinmiyor ve yetkililer onun kaçak durumda tanımlıyor. TFL, Wall Street Journal’a (WSJ) gönderilen yakın tarihli bir notta, mağdur Terra yatırımcılarından aldığı sayısız tehdit nedeniyle Kwon’un konumunun gizli tutulduğunu iddia ederek raporu yalanladı.

Podcast’in yakında gerçekleşmesi beklenen Terra topluluğu, Kwon’un kendisine yönelik olumsuz raporları temizlemesini ve muhtemelen ekosistem belirteçlerinin değerinin yeniden toplanmasına yardımcı olmasını umuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Crypto Basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.