Terra Kurtarma Planları Teknik Hatalarla Boğuşuyor!

0
Terra Kurtarma Planları Teknik Hatalarla Boğuşuyor!

Terra ekosistemini stabil hale getirmek ve değerini biraz daha iyileştirmek için birtakım kurtarma planları paylaşmıştı ancak bu planların önünde birçok ‘teknik aksaklık’ var gibi görünüyor.

Kurtarma planını hayata geçirmek için yapılan iki teklif, akıllı sözleşmelerle ilgili sorunları nedeniyle yürürlüğe girmemişti.

Yapılan iki teklif, daha fazla UST yakımını ve Terra ile diğer blok zincirler arasındaki ‘blok zincirler arası etkilişimi/iletişimi’ yeniden kurmayı planlıyordu ve sahiplerin LUNA ve UST‘lerini Terra’ya geri taşımalarına izin verecekti.

Teknik aksaklıklar, Terra blok zincirini çatallamaya ve yeni bir sürüm başlatmaya hazırlanırken ortaya çıktı. Şimdiye kadar, LUNA sahiplerinin %66’sı teklifin lehinde görünüyor.

Terra Kurtarma Planına İlişkin İki Öneri Yürütülemedi

Bu iki teklif arasındaki en önemli olanı ise fiyatları desteklemek için Terra’nın topluluk havuzundan yaklaşık 1,4 milyar UST yakımını içeren Prop 1188 oldu. Ancak kullanıcılar teklif lehinde oy verirken, havuzdan var olandan daha fazla UST yakmaya çalışan bir akıllı sözleşme hatası nedeniyle uygulanmadı.

Terra, şu anda oylanmakta olan önlemi yeniden yapmak için 1747 numaralı güncellenmiş bir teklif sundu.

İki teklif arasında daha yeni olanı, Terra ve diğer zincirler arasında bir dereceye kadar blok zincirler arası iletişimi (IBC) yeniden kurmayı amaçlayan Proposal1299.

Terra’nın resmi hesabında paylaşılan bir tweet’te, bir dereceye kadar IBC kanallarının zaten açıldığı ve akıllı sözleşmede bir hata bulunduğu için yürütülemediği ifadesi yer aldı.

Geliştiriciler artık IBC kanallarını daha geniş bir şekilde geri yüklemek için çalışmaya devam ediyor.

Hard Fork Yürütülebilecek mi?

LUNA sahiplerinin çoğunluğunun yeni Terra’yı desteklemesiyle, yönetim önerisinin geçmesi muhtemel görünüyor. Ancak teklif sahiplerinin %13’ünden fazlası teklifi veto etti, dolayısıyla vetolarının nasıl değerlendirileceği belirsiz.

Yine de, teknik açıdan, hard fork, zincirin şimdiye kadar üstlendiği en büyük teklif olarak tanımlanıyor. Teklif, Terraform Labs veya UST stabilcoin olmadan yeni bir Terra yaratmayı amaçlıyor. Ayrıca, çöküş öncesi ve çökme sonrası sahipleri kapsayacak şekilde yeni LUNA token’ları da airdrop ile dağıtacak.

Geliştiricilerin ve Do Kwon‘un bunu herhangi bir kesinti olmadan yapıp yapamayacakları ise muamma. Kwon’dan gelen bir haber, blok zincirin hala airdrop için veri topladığı yönünde.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın