Telegram Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Telegram Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Facebook’un kripto parası Libra konuşulmaya, tartışılmaya devam ederken bir adım da başka büyük teknoloji devinden geldi. Mesajlaşma uygulaması Telegram, kendi kripto parasını 2 ay içerisinde çıkarmayı hedefliyor. Gram ismini vereceği bu kripto para hakkında ki bütün detaylar haberimizde…

Dünya üzerinde yaklaşık 300 milyon abonesi olan Telegram, kendi kripto parasını çıkarıyor. Bu kripto paranın ismi gram olacak. Gram, Telegram tarafında yönetilmeyecek. Yani merkezi bir para birimi olmayacak, bu özelliği ile Bitcoin’e benzeyecek. Telegram ilk olarak bu parayı kendi uygulamasını kullanan üyelere arz edecek.

Telegram bu kripto paranın piyasaya çıkabilmesi için bir çok yatırımcıdan önemli meblağlar toplamış durumda. Toplam yatırımın 1.7 milyar dolar olduğu söyleniyor. Haber, New York Times Gazetesinde yayınladı. Telegram bu yatırımı kullanabilmesi için 31 ekim tarihine kadar vakti var. Aksi taktirde yatırımcılar ile arasındaki anlaşmayı bozmuş olacak.

Telegram attığı bu önemli adım ile piyasada bir hayli fazla konuşulmaya başlandı. Libra, geçtiğimiz ayda Amerikan başkanı Donald Trump’ın olumsuz söylemlerine maruz kalmıştı. Amerika ve Avrupa libra hakkında detaylı bir soruşturma yapmaya başladı. Bu soruşturma halen daha devam ediyor. Bu netlik kazanmayan durum devam ederken Telegram’ın da piyasaya girmesi nasıl yorumlanacak merak konusu…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.