Tecrübeli Analist Korkuttu: Bitcoin Bu Seviyeyi Aşamazsa…

Tecrübeli trader Tone Vays, Bitcoin fiyatının yükseliş momentumunu koruyamamasının ardından olası bir yeni ayı döngüsünü aradığını belirterek, güncel tahminlerini paylaştı.

YouTube kanalında yayınladığı yeni videoda analizlerini paylaşan Vays, Bitcoin‘in 21.500 dolarlık “kilit kırılma” seviyesinin altına geriledikten sonra şimdiki fiyatının yaklaşık %33 altına gerileme riski olduğu konusunda uyardı.

“Bu kanala geri dönersek, Bitcoin fiyatı için tam bir felaket senaryosu olur. Bu yüzden bu kanala girdiğimizi görmek istemiyorum.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, önümüzdeki birkaç gün boyunca (bir veya iki gün) günlük grafikte “50 dönemlik hareketli ortalamada” kalmaya devam edebiliriz ancak bundan sonrası muhtemelen gelmeyecektir. Bu aşamadan sonra 128 günlük hareketli ortalamaya geri dönmesi gerekecek ve bu noktada gerçekten tekrar yükselmesi gerekiyor. Aksi takdirde 14.000 dolarlık korkutucu senaryolar yeniden oyuna dahil olacaktır.”

Bitcoin

Haber hazırlanırken, Bticoin son 24 saat içinde %6’nın üzerinde düşüşle 21.104 dolardan işlem görüyordu.

Haftalık grafiği de yakından inceleyen Vays, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapanmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirtti. Bu, birçok yatırımcının BTC için olası bir trend dönüş alanı olarak gördüğü bir gösterge olarak kabul ediliyor.

Trader ayrıca Bitcoin’in 20.000 dolarlık fiyat seviyesinin üzerinde kalmasının önemini bir kez daha vurguladı:

“Bitcoin haftalık grafiği hala oldukça kırılgan görünüyor. 20.000 dolara geri dönmeye başlarsak, her türlü düşük seviye hedef masaya geri dönecek. Hâlâ dipte olma ihtimalinin %60 olduğuna inanıyorum. 20.000 dolarlık alanın altına kapanırsak bunların hepsi ortadan kalkar.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.