Tayland’ın Gelir Departmanı, Katma Değerli Vergilerin (KDV) Ödemelerini Takip Etmek İçin Blockchain’i Test Edicek

0

İngliiz basın gazetesi Bangkok Post (BP) röportajına göre, Tayland Gelir Dairesi Genel Müdürü Ekniti Nitithanprapas, “KDV borçlarında yolsuzlukları önlemek için blockchain teknolojisini kullanmak istiyoruz.” bunları dile getirdi.

Röportajda Nitithanprapas, “blok zinciri teknolojisinin KDV faturalarının doğru takip edilmesine yardımcı olması bekleniyor” ve dünyada yeni gelişen blockchain teknolojisinin benimsenmesini bu sayede sahte KDV faturalarının kökünü kurutmayı beklediklerini dile getirdi.

Tayland’ın gelir departmanı, “daha fazla işletmeyi, resmi vergi sisteminde kontrol etmek için yapay zekayı yani blockchain’i kullanarak vergilerde hile yapılmasının önüne geçmeyi planladıklarını belirtti ve bunun kullanımının incelemelere başlanıldığını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Cointelegraph’ın haberine göre, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu sekreter yardımcı geçtiğimiz günlerde, uluslararası piyasalarda serbest bırakıldıklarında Tayland merkezli Güvenli Coin Tekliflerinin (STO’lar) yasaları ihlal edeceğini belirtmişti.

Milletvekili Tipsuda Thavaramara,  henüz düzenleyenlerin “STO’larla nasıl başa çıkacağına” karar veremediğini belirtti. Ayrıca Tayland, aynı zamanda Kripto para dünyasına izin vererek kripto para birimlerinin düzenleme yoluyla yasallaştırmaya gideceklerini bildirdi, ICO’larıda yasallaştırmayı da planlamaktalar.

Kaynak: Cointelegraph

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın