Tayland Kripto Para Hamlesini İlerletiyor

Tayland, son dönemde gerçekleştirdiği hamlelerle kripto para sektöründeki en önemli Güneydoğu Asya ülkelerinden biri olmayı başardı. Tayland, Singapur ve Hong Kong gibi ülkeler, kripto paralar ile ilgili düzenleyiciler için gelişim gösterme yolunda kararlı ve görünen o ki sektörün öncüleri olmak için çabalıyorlar. Tayland’dan konuyla ilgili yeni bir gelişme duyuruldu.

İngilizce haber kaynağı Bangkok Post’un 25 Kasım tarihindeki haberine göre Tayland’ın yasa düzenleyicisi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto politikasını 2020’de tekrar değerlendirmeyi planlıyor.

Peki neden böyle bir karar alındı? Yeni kararın sebebi, sertifika ve lisans programının kripto para şirketleri tarafından tam olarak kavranamamış olması. Hatırlarsanız SEC, geçen yıl ülkedeki kripto para şirketlerini denetleyebilmek amacıyla kararlar almış ve bu şirketlere lisans dağıtmaya başlamıştı. Ama karardan beri yalnızca beş şirket sertifika aldı, bunların da yalnızca ikisi başlatıldı. Bu sebeple mevcut regülasyonları incelenecek ve bunlar sektör lehine değiştirilecek.

Değişiklikler ile ilgili olarak detay verilmedi. SEC Genel Müdürü Ruenvadee Suwanmongkol, SEC’in esnek olması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Örneğin, yasalar günün şartlarına uygun olmalı ve piyasanın ihtiyaçlarına hizmet etmeli, özellikle de yeni dijital varlıklar konusunda; ayrıca küresel piyasa ile rekabet edebiliyor olmalı. Tüm olası engelleri değerlendirmemiz gerekiyor.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.