Tarihi Veriler 2020 Boğa Koşusunun Yeni Başladığını Gösteriyor

0
335

Bitcoin’in geçmiş performansını hatırlatan tarihi bir grafik, tarih tekerrür ederse, kripto para birimi için parlak bir gelecek olabileceğini gösteriyor. Geçmişin, gelecekteki performans için bir gösterge olmadığı herkes tarafından bilinir, ancak özellikle de Bitcoin’in fiyatı ve geçmişteki performansı söz konusu olduğunda, ilginç benzerlikler ortaya çıkabiliyor.

Popüler bir kripto savunucusu tarafından ortaya atılan bir benzerlik, BTC’nin fiyatının henüz zirveye ulaşmaktan çok uzak olduğu zorlayıcı bir yükseliş döngüsü öngörüyor. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

Bitcoin Fiyatı: 2013 ve Şimdi

Tanınmış kripto para savunucusu CryptoBull, BTC’nin 1.160 dolar​​ fiyatına sahip olduğu 2013 ile Aralık 2017’de 20.000 dolar’lık en yüksek seviyesine ulaştığı Bitcoin fiyat performansı arasında ilginç bir karşılaştırma yaptı. Esasında ilginç olan, bu zirvelerden sonraki dönem.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, 2013’ün zirvesinden sonra, BTC bir yıldan fazla süren uzun süreli bir düşüşe geçti. Fiyat, bir çeşit dip bulduğu ve o yılın Eylül ayına kadar nispeten dar bir aralıkta işlem gördüğü Ocak 2015’e kadar sürekli olarak düşüş yaşadı. Sonrasında, piyasa tersine döndü ve BTC’nin değeri artmaya başladı. Ardından, Haziran 2016’da BTC 780 dolar’a yükseldiği zamandan yaklaşık bir yıl sonra doruğa ulaştı. Nihayetinde, yol boyunca çok sayıda iniş ve çıkış olmasına rağmen, BTC Aralık 2017’de mevcut ATH’sine (20.000 dolar) ulaştı.

O andan itibaren, 2014’te olduğu gibi, bir yıldan uzun süren uzun bir ayı piyasası oldu. Fiyat, Aralık 2017’de yaklaşık 3.100 dolara düştü ve ertesi yılın ikinci çeyreği, düşüş eğiliminde bir tersine değişim yaşandı. Bitcoin, Haziran 2019’da yaklaşık 14.000 dolar’a ulaştı, (tıpkı 2016’da zirveye ulaştığı ve sonrasında düşmeye başladığı gibi). Şimdi, eğer bu tarihsel görünüm gelecekteki gelişmeler için bir gösterge olarak hizmet edecekse, mevcut yükseliş rallisinin sonuna yaklaşılmadığını gösterir.

Aslında, son Halving etkinliğinin üzerinden sadece birkaç ay geçtiği  göz önüne alındığında, grafikler mevcut boğa koşusunun bir sonraki yıla uzayabileceğini ve mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini büyük ölçüde aşabileceğini gösteriyor.

Yukarıda belirtilen durumların fiyat performansından başka hiçbir şeyi hesaba katmadığını belirtmekte fayda var. Geçmişe kıyasla bu sefer özellikle farklı olan durum, araştırmacıların genel farkındalığı ve kurumların, daha büyük oyuncuların pazar katılımı. Mevcut fikir birliği, devam eden rallinin perakende katılımından ziyade büyük ölçüde kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirildiği yönünde. Fiyatın ne yönde değişeceği merak konusu.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın