Tarihi Veriler 2020 Boğa Koşusunun Yeni Başladığını Gösteriyor

Bitcoin’in geçmiş performansını hatırlatan tarihi bir grafik, tarih tekerrür ederse, kripto para birimi için parlak bir gelecek olabileceğini gösteriyor. Geçmişin, gelecekteki performans için bir gösterge olmadığı herkes tarafından bilinir, ancak özellikle de Bitcoin’in fiyatı ve geçmişteki performansı söz konusu olduğunda, ilginç benzerlikler ortaya çıkabiliyor.

Popüler bir kripto savunucusu tarafından ortaya atılan bir benzerlik, BTC’nin fiyatının henüz zirveye ulaşmaktan çok uzak olduğu zorlayıcı bir yükseliş döngüsü öngörüyor. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

Bitcoin Fiyatı: 2013 ve Şimdi

Tanınmış kripto para savunucusu CryptoBull, BTC’nin 1.160 dolar​​ fiyatına sahip olduğu 2013 ile Aralık 2017’de 20.000 dolar’lık en yüksek seviyesine ulaştığı Bitcoin fiyat performansı arasında ilginç bir karşılaştırma yaptı. Esasında ilginç olan, bu zirvelerden sonraki dönem.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, 2013’ün zirvesinden sonra, BTC bir yıldan fazla süren uzun süreli bir düşüşe geçti. Fiyat, bir çeşit dip bulduğu ve o yılın Eylül ayına kadar nispeten dar bir aralıkta işlem gördüğü Ocak 2015’e kadar sürekli olarak düşüş yaşadı. Sonrasında, piyasa tersine döndü ve BTC’nin değeri artmaya başladı. Ardından, Haziran 2016’da BTC 780 dolar’a yükseldiği zamandan yaklaşık bir yıl sonra doruğa ulaştı. Nihayetinde, yol boyunca çok sayıda iniş ve çıkış olmasına rağmen, BTC Aralık 2017’de mevcut ATH’sine (20.000 dolar) ulaştı.

O andan itibaren, 2014’te olduğu gibi, bir yıldan uzun süren uzun bir ayı piyasası oldu. Fiyat, Aralık 2017’de yaklaşık 3.100 dolara düştü ve ertesi yılın ikinci çeyreği, düşüş eğiliminde bir tersine değişim yaşandı. Bitcoin, Haziran 2019’da yaklaşık 14.000 dolar’a ulaştı, (tıpkı 2016’da zirveye ulaştığı ve sonrasında düşmeye başladığı gibi). Şimdi, eğer bu tarihsel görünüm gelecekteki gelişmeler için bir gösterge olarak hizmet edecekse, mevcut yükseliş rallisinin sonuna yaklaşılmadığını gösterir.

Aslında, son Halving etkinliğinin üzerinden sadece birkaç ay geçtiği  göz önüne alındığında, grafikler mevcut boğa koşusunun bir sonraki yıla uzayabileceğini ve mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini büyük ölçüde aşabileceğini gösteriyor.

Yukarıda belirtilen durumların fiyat performansından başka hiçbir şeyi hesaba katmadığını belirtmekte fayda var. Geçmişe kıyasla bu sefer özellikle farklı olan durum, araştırmacıların genel farkındalığı ve kurumların, daha büyük oyuncuların pazar katılımı. Mevcut fikir birliği, devam eden rallinin perakende katılımından ziyade büyük ölçüde kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirildiği yönünde. Fiyatın ne yönde değişeceği merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.