Tarihi Olay: Altcoin’in Fiyatı Bu Gelişme Sonucu Gün İçinde %50 Fırladı!

  • Yakın tarihli bir rapora göre, blok zinciri altyapı çözümü şirketi Chain’in Measurable Data Token ve ekosistem ürünlerini bir ödeme anlaşmasının sonucu olarak 100 milyon dolardan fazla bir fiyata başarıyla satın aldı.

24 Temmuz tarihli bir duyuruda, blok zinciri altyapı çözümü şirketi, Measurable Data Token ve ekosistem ürünlerinin başarılı bir şekilde satın alındığını doğruladı. Anlaşmanın bir sonucu olarak Chain, merkezi olmayan bir veri ekosistemine güç sağlayan yerel dijital token olan Measurable Data Token‘ı (MDT) ve blok zinciri uygulamaları RewardMe ve MeFi’yi satın aldı.

Söz konusu alım kripto dünyasında ilgiyle karşılandı ve Chain’in bu hamlesi sonucu Measurable Data Token (MDT) Google’da en çok aranan beş kelime arasına girdi.

MDT

Alım işleminin sonucunda MDT token’ın Chain’in yerel token’ı olan XCN’ye dönüştürüleceği bir token dönüşümü gerçekleşeceği için, bu gelişme kripto dünyası için oldukça benzersiz. Bu tarihi gelişmenin ardından yüzde 50 artan kripto para birimi MDT, gün içerisinde 0,051 dolara kadar fırladı.

Measurable Data Token nedir?

Measurable Data Token (MDT), çeşitli blok zinciri yenilikleri aracılığıyla blok zincirinin benimsenmesini hızlandırırken, bireysel kullanıcılar için veri ödüllerini güçlendirmeye adanmış merkezi olmayan bir veri ekosistemidir.

Chain nedir?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Chain ise 2014 yılında piyasaya sürülen bir blockchain altyapı çözüm firmasıdır. Chain, MDT’nin yanı sıra, kullanıcıların günlük alışverişlerinde dijital varlıklar ve dijital hediye kartlarında otomatik olarak ödül almalarını sağlayan bir geri ödeme uygulaması olan RewardMe’yi satın aldı.

Önümüzdeki aylarda Chain, yeni akdedilen RewardMe programını Chain Reward olarak yeniden markalaştıracak ve platformun hizmet token’ı XCN token olacak.

Chain ayrıca sermaye piyasalarını ve DeFi’yi birbirine bağlayan bir blok zinciri oracle’ı olan MeFi’yi de satın aldı. Chain, müşterilerin trustless (güven gerektirmeyen) verilere erişmesini sağlamak amacıyla Chain’in formüle edilmiş oracle sistemi ChainFi’yi güçlendirmek için MeFi işlevselliğinden yararlanacak.

Ekosistemin kullanıcıları Chain’in bir parçası olacak

Yeni satın alma kapsamında, 200.000’den fazla RewardMe kullanıcısı artık Chain ekosisteminin bir parçası olacak. Ayrıca, Ethereum ve BNB Zincirinde 30.000’den fazla zincir üstü MDT sahibi ve on binlerce off-chain MDT yatırımcısı, XCN sahibi olacak.

Chain’in CEO’su Deepak Thapliyal, mevcut satın alma işlemine yanıt olarak şunları söyledi:

“Chain’in MDT’yi satın alacağını ve şirketin parlak ekibiyle birlikte çalışma fırsatına sahip olacağını duyurmaktan büyük heyecan duyuyorum. Ürünlerimizi ölçeklendirmeye ve yeni zirvelere ulaşmaya devam etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Thapliyal’ın ardından Measurable Data Token Direktörü Heartherm Huang da yeni ortaklık için heyecanını dile getirerek şunları söyledi:

“Ürünümüzün dönüşümünü ve Chain’in eksiksiz hizmet paketiyle birleşmesini görmekten endişe duyuyoruz. Chain ekosistemine katılmanın, günlük hayata blok zincirinin benimsenmesini hızlandırma misyonumuza yardımcı olacağına inanıyoruz.”

Süreçle ilgili bilgi veren Chain CEO’su Deepak Thapliyal, işlemin “karmaşık olduğunu ve çok fazla karşı taraf yardımı gerektirdiğini” söyledi ve şunları ekledi:

“Off-chain/zincir dışı token’ların swap’ını desteklemek için borsaların yardımına ihtiyacımız olacak. On-chain token’lar için süreç çok daha az karmaşık olacak ve ikisi de esas olarak ERC20 token’ları olduğu için basit bir akıllı sözleşme ile erişilebilir olacak.”

Bütün bunların sonucunda, Chain’in Measurable Data Token’ı satın alması, birçok çevrimiçi kripto platformunda manşet olmaya devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : insidebitcoins


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.