Swipe Token Nedir? SXP Coin Nasıl Satın Alınır?

0
Swipe Token Nedir? SXP Coin Nasıl Satın Alınır?

Swipe projesi veya ekosistemi, merkeziyetsiz finansı (DeFi) desteklemek amacıyla geniş bir ürün ve protokol setine sahiptir. Ekosisteme bağlı Visa banka kartı ve çoklu varlık DeFi uygulaması, başta kripto paralar olmak üzere itibari para birimleri ve stabilcoin’ler arasında takas yapılmasına imkan tanımaktadır. Ekosistem bu açıdan bir “köprü” görevi görmektedir ve küresel ödeme kartı oluşturmayı hedeflemektedir. Ekosistemin yerel token’ı Swipe Token (SXP) ise Swipe ödeme ekosisteminde farklı senaryorlarda kullanılan bir hizmet token’ıdır. SXP ile işlem ücretleri ödenebilirken çeşitli birçok indirim kazanılabilir.

Aralık 2020 itibariyle dört stabilcoin’i (USDT, USDC, BUSD, DAI) ve iki itibari para birimini (UD ve EUR) destekleyen Swipe ekosistemi, Avrupa pazarında Visa banka kartı hizmeti de sunmaktadır. Projeye dayandırılan bilgilere göre söz konusu kartlar ABD’de sunulmak isteniyor.

Swipe Token (SXP) Nedir?

Merkeziyetsiz finans (DeFi) token’ı olan SXP, spekülasyona açık bir token olarak işlev görmek yerine bir hizmet token’ı olarak tasarlanmıştır. SXP ile Swipe ekosisteminin çalışması mümkün kılınmakla birlikte token sahiplerine de çeşitli hizmetler sunularak token tutma ve kullanma teşviki yaratılmıştır.

Swipe ekosisteminin en dikkat çeken tarafı ise Visa aracılığıyla sunduğu banka kartıdır. Elbette bu alanda da öncü veya tek olmasa da bu karta sahip olmak diğer projelere kıyasla daha kolaydır ve herhangi bir SXP staking gerektirmez.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, staking zorunlu olmamasına karşın staking yapanlar için çeşitli avantajlar ve promosyonlar sunan ekosistem, buna ek olarak 60 milyon perakende mağazasında ödeme olarak kullanılabilir. Staking yapan kullanıcılara özel indirimler tanımlayabilir şekildedir. Buna ek olarak Swipe ekosisteminin hisse kanıtı konsensüsüne geçisi sonrasında da stake için kullanılacaktır.

Swipe Token tahmin edilebileceği üzere özel bir blockchain üzerinde inşa edilmek yerine Ethereum ve Binance Chain üzerinde çalışmaktadır. Bu açıdan SXP token da hem ERC-20 hem de BEP-2 token olarak kullanılabilir durumdadır. SXP’lerinizi bu iki blockchain’den birisiyle uyumlu cüzdanla kullanabilirsiniz. En popüler uyumlu cüzdanlar ise Trust Walelr ve MetaMask’tir.

SXP Token Arzı Ne Kadar?

Swipe, SXP’nin maksimum arzını 300 milyon tokenla sınırlandırmış durumda. Fakat coin yakımları, 100 milyon token kalana kadar toplam arzı kademeli olarak düşürecektir. Toplam arzın bir bölümü SXP kullanıcılarına dağıtılmış durumdadır ve arz belirli periyotlarla değişmektedir. Örneğin her ay şirket operasyonlarına 600.000 SPX ayrılır. Her yıl Swipe ekibi ve kurucularına 10.000.000 SXP ayrılır. Her ay staking ve diğer teşvikler de daihl olmak üzere 1.200.000 SXP ödüller için ayrılır.

SXP Token Nasıl Satın Alınır?/h3>

Binance, Bithumb, Gate.io, KuCoin, Huobi Global, FTX başta olmak üzere önemli kripto para borsaları tarafından listelenmiştir ve farklı paritelerle takasa izin verilmektedir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın