Swift: Kripto Paralar Kullanışsız!

SWIFT’den Kripto Para Eşleştirisi

Tüm dünyadaki bankalar arasında elektronik fon transferi standardı sağlayan bir sistem olan SWIFT kripto paralar için “kullanışsız ve istikrarsız” eleştirisinde bulundu.

10 Eylül’de yayınlanan bir habere göre Londra’da bu hafta başında yapılan toplantıda ismi verilmeyen SWIFT temsilcilerinden şöyle bir alıntı bulunuyor:

“Yoyo gibi değer kaybediyorlar, kullanışsız ve istikrarsızlar. Kripto şirketleri bunları istikrarlı hale getirse bile, yine de bir avuç para birimi.”

Bahsedilen toplantıda temsilciler kendi sistemlerini de eleştirdi. Dünya çapında bir sistem olan SWIFT ağının eksikliklerini de kabul ettiği bildirildi.

SWIFT ağı her gün milyonlarca kişiyle çalışırken, kayda değer miktarda maliyet ve zaman verimliliği sorunu yaşıyor.

Yetkililerin, “Avustralya’dan Çin’e [SWIFT ile] ödeme göndermek istediğinizde, açılış saatleri nedeniyle anında 12 saatlik bir gecikme yaşanıyor.” şeklinde açıklama yaparak sorunu kabul etmiş olduğu konuşuluyor.

SWIFT’in rakip olarak gördüğü bir coin var. SWIFT potansiyel rakip olarak sosyal medya devi Facebook’un planlanan istikrarlı coin’i (stablecoin) Libra’yı görüyor. Buna rağmen SWIFT, Facebook’un Libra’sının kısa vadeli etkisi olabileceğine inanıyor.

Görüldüğü üzere Facebook’un Libra planı sadece ticari rakiplerini değil sektör içindeki tanınan kişilerden hükümetlere kadar birçok kurum ve kuruluşu endişelendiriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.