Swift Bankacılık Başkanından Tüm Anlık Ödeme Sistemlerine Ortaklık Çağrısı

Yakın zamanda, SWIFT Bankacılık Başkanı Harry Newman, Finextra ile anlık ödemeler ve sınır ötesi işlemlerin gelecekteki evrimi hakkında konuştu. Newman’a, “neden bugünlerde anında ödemeler için yüksek bir talep olduğunu düşünüyorsunuz” şeklinde bir soru yöneltildi. Newman, şu yanıtı verdi:

“Bence bugün yaşama şeklimiz bu. Herkes anında her şeyi istiyor. Ve günlük yaşamlarımızda anlık olmak istediğimiz için, iş hayatımızda da bunu istiyoruz, diğer her şeyin paralel olmasını istemeye başlıyoruz. ”

Ayrıca, 2008’den bu yana yurt içinde anlık ödemelerin nasıl yapıldığını ve ödemelerin günün her saatinde, her gün işlem yapabilme yeteneğinden bahsetti. Harry Newman’ın söylediğine göre, dünya çapında anında ödeme kabul eden 60’tan fazla topluluk var.

“Anlık bugün hayatımızda ihtiyacımız olan şey. Şimdi bunu yurt içinde yapmaya başladık, uluslararası olarakta sahip olmaya başlayabiliriz. ”

R3 ticaret platformuyla yapılan konseptin kanıtlanmasından sonra, SWIFT blockchain tabanlı ticaret platformlarında ve ticari iş akışlarında gpi ödemelerini otomatik olarak bankacılık sistemine iletmeyi planlıyor. SWIFT ayrıca, baştan sona ne elde edilebileceğini görmek için gpi’yi yerel şemalarla birleştiriyor. Bu iki sistemi ortaklaşa kullanan Newman, uluslararası ödemelerin müşterilerine on saniye içinde ulaşabileceğini iddia ediyor. Bununla birlikte Newman bir çağrı da bulundu:

“Tüm gerçek zamanlı ödeme sistemlerini gelip bize katılmaya ve aslında bu ortaklığı kurmaya davet ediyoruz. Şimdi bunu yapma zamanı, çünkü yapabiliriz. Dünyayı gerçek zamanlı yapalım ve küresel olarak anında ödemeler sunalım. ”

Ripple, IBM ve hatta muhtemelen Facebook gibi rakipleriyle birlikte, SWIFT eski ödeme sistemleri ile blockchain teknolojisi arasındaki boşluğu doldurmak istiyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.