Swift Bankacılık Başkanından Tüm Anlık Ödeme Sistemlerine Ortaklık Çağrısı

0
292

Yakın zamanda, SWIFT Bankacılık Başkanı Harry Newman, Finextra ile anlık ödemeler ve sınır ötesi işlemlerin gelecekteki evrimi hakkında konuştu. Newman’a, “neden bugünlerde anında ödemeler için yüksek bir talep olduğunu düşünüyorsunuz” şeklinde bir soru yöneltildi. Newman, şu yanıtı verdi:

“Bence bugün yaşama şeklimiz bu. Herkes anında her şeyi istiyor. Ve günlük yaşamlarımızda anlık olmak istediğimiz için, iş hayatımızda da bunu istiyoruz, diğer her şeyin paralel olmasını istemeye başlıyoruz. ”

Ayrıca, 2008’den bu yana yurt içinde anlık ödemelerin nasıl yapıldığını ve ödemelerin günün her saatinde, her gün işlem yapabilme yeteneğinden bahsetti. Harry Newman’ın söylediğine göre, dünya çapında anında ödeme kabul eden 60’tan fazla topluluk var.

“Anlık bugün hayatımızda ihtiyacımız olan şey. Şimdi bunu yurt içinde yapmaya başladık, uluslararası olarakta sahip olmaya başlayabiliriz. ”

R3 ticaret platformuyla yapılan konseptin kanıtlanmasından sonra, SWIFT blockchain tabanlı ticaret platformlarında ve ticari iş akışlarında gpi ödemelerini otomatik olarak bankacılık sistemine iletmeyi planlıyor. SWIFT ayrıca, baştan sona ne elde edilebileceğini görmek için gpi’yi yerel şemalarla birleştiriyor. Bu iki sistemi ortaklaşa kullanan Newman, uluslararası ödemelerin müşterilerine on saniye içinde ulaşabileceğini iddia ediyor. Bununla birlikte Newman bir çağrı da bulundu:

“Tüm gerçek zamanlı ödeme sistemlerini gelip bize katılmaya ve aslında bu ortaklığı kurmaya davet ediyoruz. Şimdi bunu yapma zamanı, çünkü yapabiliriz. Dünyayı gerçek zamanlı yapalım ve küresel olarak anında ödemeler sunalım. ”

Ripple, IBM ve hatta muhtemelen Facebook gibi rakipleriyle birlikte, SWIFT eski ödeme sistemleri ile blockchain teknolojisi arasındaki boşluğu doldurmak istiyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın