Suudi Arabistanlı Bir Banka Atm’lerinde Yüz Tanıma Sistemli Blockchain Teknolojisini Kullanıcak

0

Suudi Arabistan’da vezne makinesi (ATM) üreticisi Alhamrani Universal (AU) yayınladığı bir açıklamada, blockchain tabanlı biyometrik ATM  geliştirmek için Blockchain kimlik platformu ShoCard ile işbirliği yapacağını bildirdi.

AU ve ShoCard‘ın kimlik doğrulama işleminin bir parçası olarak blockchain teknolojisi ve biyometri tanıma sistemli yeni bir ATM türü oluşturucaklar. Müşterilerin Atm’den işlem yapabilmek için kimlik numaraları yerine blockchain tabanlı yüz tanıma sistemi kullanılmasına izin verileceği ve işlemlerin daha hızlı olucağını bildirdiler.

ATM’ler şu an bankalarla iletişim kurup kimlik bilgilerini doğruluyor, fakat blockchain tabanlı sistem gelince veritabanını yormadan hızlı bir şekilde kimlik onayı alabileceklerini belirttiler. ShoCard’ın kurucusu ve CEO’su Armin Ebrahimi, blockchain’ tabanlı olan yapacakları sistemin “artık daha hızlı ve daha kolay bir şekilde hizmet vereceğini” bilirdi.

1981 yılında kurulan Alhamrani Universal, Orta Doğu’daki en büyük ATM üreticisi durumda olup, Suudi Arabistan’daki ATM pazar payının yüzde 50’sinden fazla bir paha sahiptir.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın