SushiSwap (SUSHI) 3 Dolar Direncini Kırdı! Yükselişin Arkasında Ne Var?

Kriptoya yönelik kurumsal ilgi, özellikle Bitcoin devam eden yükseliş rallisine başladığından beri önemli bir artış gördü. Kurumlar, sadece Bitcoin ile sınırlı kalmadı ve merkezi olmayan alana artan ilgileri konusunda daha net davrandılar. DeFi, en iyi kripto para biriminin tarihsel yükselişine rağmen kripto alanının en büyük başarı öyküsü oldu ve birçok ana akım kurum, DeFi sektörüne yönlendi.

Daha Düzenli Teknoloji

Morgan Stanley’de Dijital Varlık Piyasaları Başkanı olan Andrew Peel, yakın tarihli bir panelde, merkezi olmayan finansa (DeFi) olan önemli ilginin 2021’de artmaya devam edeceğini söyledi. Peel ayrıca, bu sektörün sağladığı teknolojinin önümüzdeki yıllarda “daha düzenli bir şekilde”, dijital finans altyapısında inovasyon için kullanılacağını savundu. Bunların yanında en iyi DeFi token’ları yeni yıla doğru etkileyici kazançlar kaydetmeye devam ediyor. Özellikle SUSHI token önemli bir direnç seviyesini kırarak ilgileri üzerine çekmeyi başardı.

Son zamanlarda yanlış nedenlerle ilgi odağı olan Uniswap’in kötü şöhretli fork’u SushiSwap, defi token fiyatı bugün 3 dolar’lık kilit direncini kırdığı için piyasa güvenini kazanıyor gibi görünüyor.

Defi token’ı, yaratıcısının varlıklarını toplam arzdan 14 milyon dolar nakit olarak tasfiye etmesinden sonra fiyatı 4.44 dolardan 1.20 dolara düştüğünde, Eylül ayında bir exit-scam suçlamasının merkezinde yer aldı. Exit-scam en basit haliyle kurucunun projedeki bütün fonları veya kendine ait olanları bozdurup projeyi terk etmesi anlamına gelir.

Defi token, piyasadaki konumunu korudu ve dünden bu yana fiyatında büyük bir artış gördü SUSHI‘nin Eylül ayından bu yana ilk kez fiyatı 3 dolar’ın üzerine çıkararak 24 saat içinde %9’luk bir artış gördü.

Haberin başında bahsettiğimiz Morgan Stanley gibi kurumlardan gelen yükseliş hissinin yanı sıra, Sushi’nin lehine oynamış olabilecek bir başka faktör de, yakın zamanda Yearn.Finance birleşmesinin duyurusu ve stop-loss uygulamasının tanıtımıdır. Popüler kripto analisti Joseph Young, Sushi için artan on-chain ölçümlere ve diğer birkaç soruna rağmen nasıl geri dönüşü başardığına işaret etti.

“SushiSwap, Eylül ayındaki DeFi boğa döngüsünden bu yana ilk kez 3 dolara ulaştı.” dedi ve şunları ekledi:  “Temelde, çok güçlü bir noktada ve insanlar artık onu basit bir fork olarak görmüyor. SushiSwap, SushiSwap’tir.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.