Stripe’in Büyük Planı ‘Stripe Capital’ Başlatıldı

0

Stripe, Stripe Capital’i Başlattı; Küçük İşletmelere Kredi Sunmak İstiyor

Çevrimiçi ödemeler işlemcisi Stripe, ABD’deki internet işletmeleri için borç verme hizmeti Stripe Capital’in başladığını duyurdu.

5 Eylül’de Stripe, bir paylaşımda projenin başlatıldığını duyurdu – bir kez onaylandıktan sonra – fonlara erişimin genellikle ertesi gün verildiğini belirtti. Basın açıklaması şu şekilde:

“Stripe Capital’in Stripe ile tam entegrasyonu, uzun bir uygulamanın olmadığı, uygunluğun hızlı bir şekilde belirlendiği, fonların bir kullanıcının Stripe hesabına bir sonraki iş günü içerisinde ulaşabileceği ve işletmeler kazandıklarında geri ödeme yapabilecekleri anlamına geliyor. […] Stripe kullanıcılarına doğrudan hizmet vermenin yanı sıra Stripe, Stripe Capital’i platform ortaklarına da (çevrimiçi mağaza üreticileri ve B2B SaaS şirketleri gibi) genişleterek kendi işletme kullanıcılarına akıllı finansmana erişebilmelerini sağlayacak. ”

Otomatik Geri Ödemeler, Gecikme Ücreti Yok

Ayrıca Stripe Capital’in algoritmasını “her şirket için ödeme hacmi, tekrarlanan müşterilerin yüzdesi, ödeme sıklığı ve gelir artışındaki değişiklikler dahil olmak üzere yüzlerce alakalı sinyal” olarak değerlendirdiği de belirtildi. Ödemeler sabit bir yüzde ile otomatikleştirildi. Bununla birlikte günlük satışlar ve tekrarlayan faiz ücretleri veya gecikme ücretleri yok.

Şirket ayrıca, hizmete erişimin doğrudan Stripes’te çalışan işletmelerle sınırlı olmadığını ve platformların işletme kullanıcılarına sermayeye erişim sağlayabileceğini de açıklamaktadır. Firmanın ana ürün sorumlusu Will Gaybrick, küçük işletmelere fonlara erişim sağlamanın önemine dikkat çekti:

“Finansal katılımı sadece tüketiciler açısından değil, işletmeler açısından da düşünmek önemlidir. İşletmeler, özellikle küçük işletmeler ve girişimler, ekonomimizde iş yaratma motorlarıdır. Nakit akışını yumuşatmak ve kendi büyümelerine yatırım yapmak için ihtiyaç duydukları sermayeye erişmeleri çok basit ve hızlı olmalı. ”

Bunların dışında, şirket aynı zamanda Facebook’un kripto para projesi Libra’nın resmi ortaklarından biri.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın