Stone Ridge; Bitcoin’e 115 Milyon Dolar Yatırdı!

0
241

Stone Ridge varlık yönetimi grubu 13 Ekim’de Bitcoin’e 115 milyon dolar yatırım yaptıklarını ve yaklaşık 10.00 BTC elde ettiklerini duyurdu. Bu durum, hazineler için son zamanlardaki kurumsal Bitcoin yatırımları listesindeki başka bir giriş oldu. Stone Ridge’in yan kuruluşu ise New York Digital Investment Group (NYDIG) tarafından yönetilmektedir.

New York Digital Investment Group (NYDIG); yürütme ve saklama hizmetleri sunmaktadır. Yani müşterileri adına kripto para satın alma ve tutma altyapısına sahip olmaktadır. En iyi yanı ise grubun ilgili lisanslara sahip olması ve ilgili yönetmeliklere uyum sağlamasıdır.

Şirketlerin Bitcoin Satın Alma Sebebi!

BTC satın alan çoğu şirketin birincil motivasyonu, mevcut küresel mali kargaşa ve federal hükümet tarafından potansiyel olarak zararlı olmamasıdır.

Federaller, para biriminin ciddi şekilde devalüe edilmesi sonucunda korkularını yükselten bir matbaa saldırısına kalkıştı.

Kurumsal Bitcoin Holdings- Coin98 Analitik / Bitcoin Hazine Verileri

Pek şaşırtıcı olmayan bir durum ise; Grayscale 449 binin üzerinde olarak Bitcoin ile hala bir numarada yer alıyor. İkinci sırada ise CoinShares yaklaşık 69 binin üzerinde ve üçüncü sırada Microstrategy 38 binden fazla bitcoinle yerini almaktadır. Sıralamanın diğer basamaklarında ise resimden göreceğimiz üzere; Galaxy Digital ve 3iQ yer almakta.

Bunun ardından, Bitcoin geleneksel finans piyasaları ile güçlü bir korelasyon gösterdi. Aynı zamanda Store of Value (SoV) ile ilgili yaygın olarak bilinen anlatıyı desteklemek adına daha fazla veriye ihtiyaç olduğu görüldü. Fakat, diğer büyük kripto para birimleri; BTC’den daha iyi performans göstermesine rağmen, Bitcoin YTD’De önemli ölçüde yükseldi.

Hükümetler Kripto Para Birimlerine Olumlu Bakmaya Başladı!

Son açıklamalara ve eylemlere bakmak gerekirse; hükümetler blok zinciri teknolojisi ve kripto para birimleri fikrine yavaş yavaş ısınıyor. 22 Temmuz’da, ABD Hazine Bakanlığı’nın bağımsız bir bürosu olan Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC), ulusal bankalara ve federal tasarruf derneklerine kripto para birimi yönetimi ve saklama hizmetleri sağlamaya başlaması için çalışmalar başlattı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın